18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Uniknie kary?

Sławny aktor ofiarą księdza pedofila. „Położył na mnie rękę”

21.09.2022  16:42
Dawid Ogrodnik padł ofiarą pedofila
Dawid Ogrodnik padł ofiarą pedofila Fot: WOJCIECH STRÓŻYK/REPORTER

Dawid Ogrodnik wcielił się w księdza Jana Kaczkowskiego w filmie „Johnny”. Podczas wywiadu promującego film, opowiedział o tym, że był w dzieciństwie molestowany przez księdza-pedofila. „Zbierane są materiały i dowody”.

Problem pedofilii wśród księży jest doskonale znany nie tylko w Polsce, ale już na całym świecie. Wciąż na jaw wychodzą informacje o nowych skandalach pedofilskich w Kościele Katolickim, a teraz dowiedzieliśmy się, że jedną z ofiar był sławny polski aktor, Dawid Ogrodnik.

W ramach promocji filmu „Johnny” Dawid Ogrodnik pojawił się w podcaście u Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego na platformie Onet Audio. Opowiedział tam m.in. o tragedii, jaka spotkała go w dzieciństwie. Aktor był wiele lat temu molestowany seksualnie przez duchownego.

Miałem do niego duże zaufanie”

Po tych wydarzeniach Dawid Ogrodnik odsunął się od Kościoła. Nie stracił jednak wiary w Boga i udziela się nawet w warszawskim Stowarzyszeniu Chrześcijańskim Północ. W podcaście internetowym opowiadał o wydarzeniu:

Ten ksiądz po prostu położył na mnie rękę, ja ściągnąłem tę rękę, bo myślałem… Początkowo miałem do niego duże zaufanie. Znaliśmy się parę lat i nie przypuszczałem, że coś takiego może się wydarzyć, więc pierwsze, co pomyślałem tej nocy, to że po prostu tak mu ręka spadła. Za chwilę ona wróciła w okolice krocza. Skamieniałem

Opowiedział też, że takiego zdarzenia nie zapomina się nigdy – nawet drobnych szczegółów:

- Pamiętam tylko szybkie bicie serca i pot na czole. Pamiętam ten zapach. Strukturę ściany. Przerwę między łóżkiem. Zapach kołdry. Wszystko zostało w pamięci. Marzyłem wtedy, żeby zniknąć. To pamiętasz pierwsze. A drugie, chciałem zmontować się w tę ścianę.

Nie jest już księdzem”

W przeciwieństwie do ogromnej rzeszy oprawców, ten ksiądz być może poniesie konsekwencje swoich czynów. Dawid Ogrodnik opowiedział o toczącym się wobec księdza procesie cywilnym:

- Ten ksiądz już nie jest księdzem, bo dostałem taki telefon z kurii. Moje podejrzenia co do jego osoby i jakiegoś konfliktu etycznego, czy przy pierwszej okazji powinienem podać jego imię i nazwisko, niestety, okazały się słuszne, ponieważ on już wyleciał z Kościoła. Zrobił znacznie więcej krzywdy, więc teraz dostałem telefon w związku z tym, że zbierane są materiały i dowody, bo ma już proces cywilny.

Dawid Ogrodnik padł ofiarą księdza pedofila
Dawid Ogrodnik padł ofiarą księdza pedofila Fot: Artur Zawadzki/REPORTER