18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

STANIE PRZED SĄDEM

O KURDE, ALE Z NIEJ SZATAN! Barbara K. Sz. oskarżona

12.05.2022  16:37
Barbara K. Sz. trafi za kratki?
Barbara K. Sz. trafi za kratki? Fot: VIPHOTO/East News

Aktorka Barbara K. Sz. trafi za kratki? Gwiazda licznych seriali i telewizji usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariuszy.

Znana polska aktorka i prezenterka telewizyjna Barbara K. Sz. usłyszała w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie zarzut zniesławienia Straży Granicznej i jej funkcjonariuszy - informuje w czwartek PAP. Artystce grozi kara grzywny, ograniczenia wolności bądź roku za kratkami!

Aktorka stanie przed sądem i odpowie za swój głośno komentowany w przestrzeni publicznej wpis z mediów społecznościowych. To pokłosie sprawy z końcówki 2021 roku.

Barbara K. Sz. nazwała Straż Graniczną mordercami

W listopadzie 2021 roku Barbara K. Sz. oznajmiła światu, że funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej to "maszyny bez mózgów i mordercy". Aktorka oburzona informacjami z granicy polsko-białoruskiej, na której pod wodzą PiS służby mundurowe dopuszczały się pushbacków na uchodźcach, odmawiały im pomocy i blokowały organizacje humanitarne, zamieściła ostry wpis w serwisie Instagram.

To jest ku**a +straż graniczna????? Straż?????????? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO!!! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy!!!!! Ku**a!!!!!! Jak tak można!!!!!!! Boli mnie serce boli mnie cała klatka piersiowa trzęsę się i ryczę!!!!!!! Mordercy!!!!! Chcecie takiego rządu wciąż????? Który zezwala na takie rzeczy wręcz rozkazuje tak się zachowywać??????? Ku**aaaaaaaaa!!!!!!!!

- napisała rozgniewana Barbara K. Sz.

Wpis w mediach społecznościowych poniósł się szerokim echem, a konsekwencją były nie tylko problemy prawne, ale i zawodowe. Aktorka spotkała się z krytyką większą, niż jeżdżąca pijana po Warszawie Beata Kozidrak. Artystka straciła kontrakty, a wielu "fanów" życzyło jej nawet śmierci.

Barbara K. Sz. z zarzutami

Sprawą wpisu, ale nie gróźb śmierci oczywiście, zajęła się warszawska prokuratura, a w czwartek 12 maja aktorce ostatecznie postawiono zarzuty.

Kobieta usłyszała zarzut tego, że 4 listopada 2021 roku za pomocą środków masowego komunikowania na portalu społecznościowym, zniesławiła Straż Graniczną oraz jej funkcjonariuszy

- przekazała rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie prok. Aleksandra Skrzyniarz.

Prokuratura akt oskarżenia przeciw aktorce tłumaczy tym, że jej słowa mogły "narazić Straż Graniczną i jej funkcjonariuszy na utratę zaufania".

Również w czwartek wydział wojskowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie skierował do sądu akt oskarżenia przeciw aktorowi Piotrowi Z., który - ich zdaniem - znieważył rzeczniczkę Straży Granicznej Annę Michalską. Piotr Z. w listopadzie ubiegłego roku oznajmił w mediach społecznościowych, że funkcjonariuszka jest "twarzą bestialskich standardów rządów PiS".