18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dramatyczna przyczyna śmierci

Aktorka Isabel Torres nie żyje. Zmarła gwiazda HBO

16.02.2022  09:08
Nie żyje aktorka Isabel Torres. Fani pokochali ją w serialu HBO MAX
Nie żyje aktorka Isabel Torres. Fani pokochali ją w serialu HBO MAX Fot: Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

Niestety, środa 16 lutego zaczyna się od wiadomości tragicznej i łamiącej serce. Wspaniała i zjawiskowa aktorka Isabel Torres nie żyje. Dlaczego gwiazda serialu HBO zmarła w tak młodym wieku?

Hiszpańska aktorka znana z serialu HBO Max "Veneno" Isabel Torres nie żyje. Fani są wstrząśnięci, bo przecież transpłciowa gwiazda miała tylko 52 lata! Zgon nastąpił 11 lutego w Las Palmas w Hiszpanii, a jako oficjalną przyczynę śmierci podano raka płuc.

Zmarła gwiazda HBO MAX. Isabel Torres nie żyje

Isabel Torres stała się ogromnie popularna, gdy zagrała Cristinę Ortiz "La Veneno" Rodriguez, czyli ikonę ruchu LGBT. Poza aktorstwem zasłynęła także jako prezenterka radiowa i telewizyjna, aktywistka walcząca o prawa osób LGBT oraz bizneswoman.

Jak przypomina Radio ZET, Isabel Torres od kilku lat walczyła ze złośliwym nowotworem. Oficjalnie ogłosiła, że jest chora w 2020 roku, a w listopadzie 2021 ujawniła, że zostały jej tylko 2 miesiące życia.

Dziś, 11 lutego 2022 roku, żegnamy Isabel. Jako jej rodzina i przyjaciele głęboko przeżywamy tę stratę, ale wiemy, że gdziekolwiek teraz trafi, będzie się tam dobrze bawić, tak jak to miała w zwyczaju. Dziękujemy za wszystkie wasze wiadomości, w których wyrażaliście obawę i troskę. Odeszła czując się kochana – rodzina gwiazdy poinformowała o jej śmierci na Instagramie.

Isabel Torres występowała i lśniła w takich programach jak "Channel Nº 4", "El programa de Ana Rosa", "Nos vamos pa la playa" oraz "DEC". Aktorski debiut zaliczyła w 1996 roku w filmie "Fotos", a później zagrała w "Camino a la locura" z 2008. Eksplozja popularności nastąpiła jednak dzięki serialowi HBO MAX „La Veneno”, w którym zagrała rolę Cristiny Ortiz Rodriguez.

Isabel Torres urodziła się 14 lipca 1969 roku w Las Palmas. W 1996 roku była jedną z pierwszych osób transseksaualnych z Wysp Kanaryjskich, która mogła legalnie nanieść w dokumencie tożsamości zmianę dotyczącą swojej płci. W 2005 roku została pierwszą transseksualną kandydatką do królowej Kanrawału w Las Palmas – przypomina radiozet.pl.

logo Tu się dzieje