18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ujawnił list pożegnalny

Alain Delon chce umrzeć. Będzie eutanazja aktora

05.04.2022  14:25
Aktor Alain Delon i eutanazja. Gwiazdor kina napisał list pożegnalny
Aktor Alain Delon i eutanazja. Gwiazdor kina napisał list pożegnalny Fot: GARO/PHANIE/East News

Legendarny aktor i gwiazdor francuskiego kina Alain Delon jest już gotowy na śmierć i napisał list pożegnalny do fanów. Jego syn potwierdził, że schorowany 86-letni artysta podda się eutanazji i spełnił już niezbędne formalności.

Aktor Alain Delon ma dość trudnej starości i zdecydował się na śmierć. Syn gwiazdora Anthony Delon w rozmowie z radiem RTL potwierdził, że gwiazda kina wypełniła już niezbędną dokumentację, by poddać się eutanazji. Miał też poprosić syna, by wytrwał przy nim do samej śmierci.

Alain Delon chce eutanazji. Zdrowie, filmy i starość

Alain Delon od dawna narzekał na swój stan zdrowia i trudną starość.  Od 2019 roku ma problemy z poruszaniem się i chodzi o lasce, ponieważ przeszedł udar i wylew mózgu. Zmaga się także z problemami sercowo-naczyniowymi. Obecnie mieszka w Szwajcarii, gdzie samobójstwo wspomagane jest legalną procedurą, a on uważa, że ma prawo odejść z tego świata na własnych warunkach „bez szpitali i zastrzyków”.

Chciałbym podziękować wszystkim, którzy towarzyszyli mi przez lata i byli dla mnie wsparciem. Mam nadzieję, że kolejne pokolenia aktorów znajdą we mnie przykład nie tylko zawodowy, ale także życiowy, pomiędzy zwycięstwami i porażkami. Dziękuję wam. Alain Delon – oświadczył aktor w liście pożegnalnym.

Alain Delon w swojej karierze zagrał w ponad 80 filmach. Lśnił w takich produkcjach jak m.in. "Lampart", "Rocco i jego bracia" Luchino Viscontiego, "Zaćmienie" Michelangelo Antonioniego,  "Samuraj" i "W kręgu zła" Jeana-Pierre'a Melville'a, "Klan Sycylijczyków", "Borsalino", "Borsalino i spółka", "Czarny tulipan", "Zorro", "Basen" i "Asterix na olimpiadzie".

Eutanazja nie jest nowym tematem w rodzinie Delonów. Wcześniej poddanie się procedurze planowała chorująca na raka trzustki była małżonka Alaina i matka Anthony'ego - Nathalie. Wszystko było przygotowane do zabiegu. Ostatecznie jednak kobietę zabrała choroba – przypomina Pudelek.