18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

czarne chmury

Aktor zostanie skazany za morderstwo? STRZELIŁ WIĘC JEST WINNY

16.08.2022  15:55
Alec Baldwin będzie sądzony za morderstwo?
Alec Baldwin będzie sądzony za morderstwo? Fot: ABC News/Ferrari Press/East News

Ta sprawa wstrząsnęła światem. Operatorka filmowa Halyna Hutchins zginęła od rany postrzałowej na planie filmu "Rust". Broń w ręku trzymał Alec Baldwin. Są nowe ustalenia FBI. Aktor odpowie za zabójstwo?

Wkrótce minie rok od tragedii na planie filmu "Rust" z udziałem znanego aktora Aleca Baldwina. W czasie kręcenia jednej ze scen, doszło do wystrzału. Ranny został reżyser filmu, kula trafiła też jego operatokę. Niestety rana okazała się zabójcza - Halyna Hutchins zmarła w wyniku poniesionych obrażeń.

W momencie wystrzału to Alec Baldwin trzymał broń w ręku. Aktor wielokrotnie później powtarzał, że był pewien, iż ma w dłoni rekwizyt, a nie prawdziwą, naładowaną ostrą amunicją broń. Co więcej zapewniał, że nie pociągnął za spust. Prawda okazała się zupełnie inna.

Alec Baldwin winny śmierci Halyny Hutchins?

W ostatnich dniach ukazał się najnowszy raport FBI. Śledczy wykazali w nim, że pistolet został na planie odbezpieczony, a Alec Baldwin pociągnął za spust. To oznacza, że jego dotychczasowe zeznania i zapewnienia były nieprawdziwe. Dodatkowo FBI zapewniło, że pistolet nie mógł sam z siebie wystrzelić - dokładnie zbadali broń i uznali, że to całkowicie niemożliwe.

Do tej pory mąż zmarłej na planie Halyny Hutchins wierzył Baldwinowi i utrzymywał publicznie, że doszło do wypadku. Po ujawnieniu ustaleń śledczych i wywiadzie, w którym Baldwin oznajmia, że nie czuje się winny, zmienił jednak zdanie i domaga się pociągnięcia aktora do odpowiedzialności.

Myśl, że osoba trzymająca broń i zabijająca z niej inną osobę jest niewinna, jest niedorzeczna

- grzmi zrozpaczony i wściekły na Baldwina mąż Halyny Hutchins.

Ktoś jest za to odpowiedzialny, ale nie jestem to ja - mówi z kolei pewny siebie Baldwin. Śledczy tymczasem ciągle prowadzą śledztwo w kierunku nieszczęśliwego wypadku. Nie oznacza to jednak, że znany aktor nigdy nie stanie przed sądem.