18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poruszające słowa Grabowskiego

Paździoch wraca do Kiepskich. Jak go ożywili?

Wojciech Kozicki
29.10.2021  13:31
Andrzej Grabowski p przyszłości "Świata według Kiepskich". Da się bez Paździocha i Boczka?
Andrzej Grabowski p przyszłości "Świata według Kiepskich". Da się bez Paździocha i Boczka? Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Serial „Świat według Kiepskich” będzie kontynuowany przez Polsat, chociaż obsada się wykruszyła. Gnatowski i Kotys nie żyją, ale show must go on. Właśnie ruszył nowy sezon, więc Andrzej Grabowski, czyli serialowy Ferdek Kiepski, zdobył się z tej okazji na poruszające wyznanie w "Świecie seriali". Jak długo kultowy serial będzie miał nowe odcinki?

Nina Terenitiew oficjalnie ogłosiła do kiedy będzie kręcony serial „Świat według Kiepskich”. Chociaż Ryszard Kotys i Dariusz Gnatowski nie żyją, to Marian Paździoch i Arnold Boczek pojawiają się w nowych odcinkach. Jak to możliwe? Wszystko wyjaśnił Andrzej Grabowski w najnowszym wywiadzie.

Nowe odcinki "Kiepskich" i śmierć Kotysa. Poruszające słowa Grabowskiego

Grabowski ujawnił, że w nowych odcinkach serialu usłyszymy głos Ryszarda Kotysa. Aktor zmarł 4-5 dni po rozpoczęciu nagrań. Serialowy Ferdynand dodał, że śmierć Kotysa była dla niego bardzo ciężkim przeżyciem.

Kiedy zaczynaliśmy zdjęcia do "Kiepskich" miałem 47 lat, Rysiek Kotys 67, czyli był młodszy niż ja teraz. Ostatnimi czasy Rysiek był już mocno schorowany. Mówię o tym, bo on sam o tym pisał i mówił w wywiadach – powiedział Grabowski. (Świat Seriali)

Jak podkreśla Terentiew, kontynuacja „Kiepskich” i dalsze nowe sezony zależą już tylko Grabowskiego. On jednak jest po ciężkiej operacji, a po 22 latach niejednokrotnie ma dość sławy jako Ferdynand Kiepski.

W odcinkach, które zobaczymy wkrótce jeszcze Rysiek wystąpił, ale w kolejnym sezonie wymyślono, że Paździocha nie będzie już na wizji, będzie tylko krzyczał ze swojego mieszkania. Rysiek nagrywał to jeszcze przed rozpoczęciem zdjęć. Kiedy zaczęliśmy kręcić, czwartego czy piątego dnia, Rysiek zmarł, więc gdyby nie było tych nagrań, nie byłoby Ryśka w serialu. A on będzie, choć tylko głosem. To są takie historie, o których widz nie wie, a one się zdarzają. Dla nas to było bardzo ciężkie przeżycie. Trwały zdjęcia, Ryśka już nie było, a jego teksty ciągle szły przez 12 odcinków. Darek Gnatowski, - Boczek zagrał w ostatnim sezonie z Ryśkiem, potem nagle zabrał go COVID-19. I nie było już także Darka – wyjawił Grabowski. (Świat Seriali)

Grabowski uspokoił jednak fanów, że „takiego serialu nie wolno odkładać ot tak sobie, bez najważniejszego powodu". Przyznał, że bez tej produkcji Polsatu zrobiłoby mu się po prostu żal. Dodał, że dopóki publiczność tego chce, serial powinien być kontynuowany.

Zastanawiałem się nawet, czy serial powinien trwać, bo zasadniczy skład już się wykruszył. Nie ma Paździocha, którego grał Rysiek Kotys, Boczka, którego grał Darek Gnatowski, od dawna nie ma Babki czyli Krystyny Feldman czy Edzia listonosza - Bohdana Smolenia. Niemniej uważam, że należy go kontynuować, tym bardziej, że to nie jest serial, który trwał przez kilka miesięcy, tylko niemal ćwierć wieku. Takiego serialu nie wolno odkładać ot tak sobie, bez najważniejszego powodu – zapewnia Grabowski. („Świat seriali”)

Czytaj także