18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutne wieści

Nie żyje wokalista znanego zespołu. Zmarł po walce z chorobą

13.01.2022  21:36
Andrzej Kozioł nie żyje
Andrzej Kozioł nie żyje Fot: Gita Kulinitch Studio/Shutterstock

Były wokalista grupy muzycznej VOX odszedł po długiej walce z chorobą. Andrzej Kozioł miał 73 lata. Informację o jego śmierci przekazał menadżer piosenkarza Bogdan Zep.

Andrzej Kozioł zmarł w czwartek nad ranem. Pierwszy informację o śmierci przekazał menadżer artysty. 73-latek od dłuższego czasu walczył z chorobą. Nie podano jednak dokładnej przyczyny jego śmierci.

Andrzej Kozioł nie żyje

Pochodzący z Zamościa wokalista współpracę z zespołem VOX rozpoczął w 1978 roku. Na scenie występował wspólnie z Ryszardem Rynkowskim, Jerzym Słotą i Witoldem Pasztem. W 1996 roku Kozioł odszedł z zespołu.

Do najpopularniejszych utworów VOX można zaliczyć: "Bananowy song", "Rycz mała, rycz", czy "Szczęśliwej drogi już czas". Muzycy byli dobrze znani nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Koncertowali między innymi w RFN, NRD, USA, Czechosłowacji, a nawet na Kubie.

VOX wielokrotnie wygrywał rozmaite konkursy telewizyjne, prasowe i radiowe. W 1980 roku muzycy otrzymali Nagrodę Publiczności i I Nagrodę Dnia Płytowego podczas sopockiego Festiwalu Interwizji.