18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie róbcie tego!

Piasek popełnił ogromny błąd. Lekarz skomentował jego zachowanie

Bartłomiej Ciepielewski
19.03.2021  08:53
Andrzej Piaseczny popełnił błąd
Andrzej Piaseczny popełnił błąd Fot: Michal Woźniak/East News

Kilka dni temu Andrzej Piaseczny poinformował o zachorowaniu na COVID-19. Polski wokalista ze względu na ciężki przebieg choroby przebywa obecnie w szpitalu. Jak się okazało, celebryta  popełnił fatalny błąd.

W środę Andrzej Piaseczny trafił do szpitala, gdzie został podłączony pod tlen. Na nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych słychać, że wokalista ma ogromne problemy z oddychaniem, a nawet mówieniem.

Kochani! Wolałbym się w tym stanie w ogóle nie pokazywać, ale wiem, że jest jeszcze wielu ludzi, którzy mają dosłownie w nosie to, co z nami może się wydarzyć. Też myślałem, że przejdę to wszystko spacerkiem - mówił Piasek.

Gwiazdor programu The Voice Senior z chorobą walczy od początku marca. Początkowo liczył, że wyleczy się w domu, lecz jego stan uległ pogorszeniu.

Andrzej Piaseczny popełnił fatalny błąd

Zachowanie Andrzeja Piasecznego skomentował w rozmowie z wp.pl Andrzej Fal z Kliniki Chorób Płuc w warszawskim szpitalu MSWiA. Profesor podkreślił, że Piasek popełnił ogromny błąd.

Piasek powiedział, że przez 10 dni chorował w domu. Młodzi, nie róbcie tego! Jeśli czujecie się źle, jesteście chorzy, nie trzeba udowadniać innym ani sobie, że dacie radę, że jesteście silni i wytrzymacie w domu. Im później pacjent się zgłasza, szczególnie jeśli już wcześniej miał bardzo wysoką gorączkę, duszności czy spadek saturacji tlenem i mimo tego nie zgłasza się do lekarza, pogarsza rokowania - ostrzega Fal w rozmowie "Wirtualną Polską".

Profesor podkreślił, że leczenie COVID-19 na własną rękę często kończy się tragicznie. W wielu przypadkach za ostry przebieg choroby może odpowiadać brytyjski wariant koronawirusa.

Czytaj także
Przeczytaj więcej