18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Czyje to wina?

Pitt pozwał Jolie! Chłopie, to matka prawie twoich dzieci!

18.02.2022  12:04
Brad Pitt pozwał Angelinę Jolie. Niewinna Jolie czy zbyt cena winnica?
Brad Pitt pozwał Angelinę Jolie. Niewinna Jolie czy zbyt cena winnica? Fot: Jackson Lee / Splash NewsEAST NEWS

Angelina Jolie i Brad Pitt… ach, co to była za miłość, jaki piękny związek… do dziś spędzamy godziny, patrząc na ich wspólne zdjęcie z rozrzewnieniem. Niestety, teraz czeka ich w sądzie walka o udziały w winnicy. Miliony dolarów wygrały z miłością.

Angelina Jolie i Brad Pitt – kiedyś chodzili razem do łóżka, a teraz do sądu. Aktor pozwał swoją byłą żonę, bo podobno bez jego wiedzy sprzedała udziały w ich wspólnie zakupionej francuskiej winnicy, która jest jednym z największych producentów różowego wina na świecie. To też oczko w głowie gwiazdora i jego wielka pasja. Wielomilionowy biznes doprowadzi do wojny Jolie i Pitta?

Angelina Jolie i Brad Pitt w sądzie. Winnica niezgody

Jak informuje Page Six, sądowy spór będzie toczył się o sprzedaż udziałów we francuskiej posiadłości Chateau Miraval. Ujawniono, że Angelina Jolie bez wiedzy Pitta sprzedała udziały rosyjskiemu biznesmenowi Jurijowi Szeflerowi. Pitt jej tego nie podaruje i już złożył stosowne dokumenty w Sądzie Najwyższym w Los Angeles. Prawnicy Pitta chcą, aby sprawa została rozstrzygnięta przez ławę przysięgłych, pisze Bloomberg.

Jolie sfinalizowała rzekomą sprzedaż bez wiedzy Pitta, odmawiając Pittowi prawa do udzielenia zgody, do czego była zobowiązana oraz prawa pierwokupu jej biznesowego podmiotu, należnego jemu. Sprzedała udziały z wiedzą i intencją, że Szefler i jego partnerzy będą chcieli kontrolować biznes, któremu Pitt się poświęcił i osłabiać jego wkład w Miraval – donosi Pudelek.

Pitt w dokumentach oskarża byłą żonę, że w 2013 roku "całkowicie przestała wnosić wkład" w renowację posiadłości, a on pokrył 70% kosztów. Obecnie winnica warta jest setki milionów dolarów. Puls Biznesu przypomina, że Pitt i Jolie kupili za ok. 25 mln EUR pakiet kontrolny udziałów we francuskiej winnicy Chateau Miraval. 

To nie będzie ich pierwsza sądowa wojna. Mają w tej kwestii spore doświadczenie. Media przypominają, że Angelina Jolie i Brad Pitt od lat toczą zaciętą walkę o prawa do opieki nad szóstką dzieci. A teraz dzieci będą patrzyły jak rodzice walczą o pieniądze i alkohol...

Chateu Miraval położone jest we francuskiej miejscowości Correns w regionie Prowansja- Alpy- Lazurowe Wybrzeże. Na terenie nieruchomości znajdują się m.in. licząca 35 pokoi posiadłość, malownicze ogrody, fontanny, prywatna kaplica oraz rzecz jasna winnica. Aktorzy kupili Chateau w 2008 roku za 28,4 mln dolarów. To właśnie na terenie posiadłości w 2016 roku odbył się ślub pary – przypomina Pudelek.

logo Tu się dzieje