18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poszło o edukację seksualną

Anja Rubik protestowała pod Sejmem. Modelka jest wściekła na PiS

17.10.2019  08:31
Anja Rubik protestowała pod Sejmem. Modelka jest wściekła na PiS
Anja Rubik protestowała pod Sejmem. Modelka jest wściekła na PiS Fot: JANEK SKARZYNSKI/AFP/East News

Anja Rubik jest skrajnie oburzona nowym projektem, z którym wyszli politycy. W ramach akcji "Stop pedofilii", chcą oni zakazać edukacji seksualnej w szkołach. Modelka zaangażowała się w protest przeciwko takim zmianom. 

Anja Rubik słynie nie tylko ze swojej niezaprzeczalnej urody i kariery topmodelki. Kobieta stara się również edukować seksualnie Polaków, gdyż jako nasza rodaczka mieszkająca w Stanach Zjednoczonych uważa, że wciąż wiele przed nami.

Rubik jest autorką książki "#sexedpl", która zajmuje się właśnie tematem edukacji seksualnej. Jej dzieło szybko stało się jedną z najbardziej poczytnych pozycji w kraju, co daje do myślenia, że faktycznie jest spora grupa osób chętnie korzystających z tak otwartych pozycji.

Tymczasem w Sejmie do dalszych prac skierowany został projekt nowelizacji Kodeksu karnego przygotowany przez inicjatywę "Stop pedofilii". Jak przekonują jego autorzy, ich celem jest "zapewnienie prawnej ochrony dzieci i młodzieży przed deprawacją seksualną i demoralizacją". 

Anja Rubik wśród protestujących pod Sejmem

Zdaniem opozycji jednakże ich prawdziwą intencją jest zakazanie prowadzenia edukacji seksualnej w szkołach. Anja Rubik nie jest jedyną oburzoną takim pomysłem. Wczoraj pod Sejmem zebrała się pokaźna demonstracja pod hasłem: "Jesień średniowiecza", w której wiele osób sprzeciwiło się rządowemu projektowi. 

Właśnie tam pojawiła się Anja Rubik. Jest to o tyle osobliwe, że osoby publiczne niezbyt często stają ramię w ramię z tłumem, chociażby ze względów bezpieczeństwa. Modelka jednak uznała, że jej obecność tam jest cenniejsza, niż inne kwestie. 

Żadna władza polityczna nie może nam odebrać prawa do edukacji, prawa do tego, by dbać o własne zdrowie i bezpieczeństwo. Edukacja seksualna nie jest deprawacją. Deprawacją jest pozbawienie młodych ludzi informacji i wiedzy na temat ich ciała, emocji, miłości, seksualności

- mówiła Anja Rubik.

Co więcej, jej zdaniem "rząd, który walczy z wymyślonym widmem edukacji seksualnej, tak naprawdę prowadzi wojnę z niewinnymi i przerażonymi dzieciakami". Dodała ponadto, że tym samym skazuje też kobiety na bycie ofiarami przemocy, traumy.

Najwyraźniej modelka zamierza walczyć o sprawę, która jest bliska jej sercu. Na polityków ewidentnie jest wściekła. 

Czytaj także