18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Bardzo przykre

Anna Dymna nie ma już sił. Przekazuje smutne informacje

03.12.2021  21:30
Anna Dymna traci siły
Anna Dymna traci siły Fot: WACŁAW KLAG/REPORTER

Anna Dymna od lat działa na rzecz osób z rozmaitymi niepełnosprawnościami. Aktorka chciała spełnić jedno, wielkie marzenie, ale nie ma już sił na walkę. Przekazała bardzo smutne informacje.

Anna Dymna zajmuje się działalnością charytatywną od wielu lat. Uwielbiana, polska aktorka miała marzenie, by otworzyć w Polsce pierwszy dom spokojnej starości dla osób z zespołem Downa. Niestety, może tego planu może nie zrealizować, brakuje jej bowiem sił.

Anna Dymna od lat dzierżawi ziemię w Lubiatowie, gdzie udało jej się otworzyć ośrodek dla niepełnosprawnych. Trwające długie godziny rozmowy z rodzicami dzieci niepełnosprawnych dały jej do myślenia. Z czasem artystka postanowiła otworzyć dom spokojnej starości dla osób o specjalnych potrzebach. Niestety, na drodze do realizacji tego planu pojawiły się kłody.

Wielu rodziców osób z zespołem Downa przychodzi do mnie i pyta: co będzie z ich dzieckiem, kiedy ich zabraknie? Mam nadzieję, że wkrótce będę w stanie odpowiedzieć im na to pytanie. Takiego domu starości nie ma w Polsce. Postanowiłam i muszę to zrobić

- mówiła Anna Dymna w wywiadzie cytowanym przez "Na żywo".

Anna Dymna traci siły

Jej początkowa wiara w sukces tego projektu zetknęła się z realnymi problemami natury prawnej. Teraz aktorka, która sama jest już seniorką, przyznaje, że brakuje jej sił.

Dzierżawa mi się kończy w Lubiatowie nad morzem, i nie wiem, co będzie dalej. Nie wybuduję domu starości dla ludzi z zespołem Downa. Nie mam siły o to walczyć

- przyznaje zdruzgotana Anna Dymna.

"Przez Lubiatowo już kiedyś zaczęłam palić papierosy, mam nadzieję, że teraz tak nie będzie! Tak naprawdę to nie mam nic do gadania, muszę czekać i zbierać pieniądze na dalszą dzierżawę" - mówi Anna Dymna. Mimo to dalej żywi nadzieję, że jej wielkie marzenie się spełni.

Nie poddam się tak łatwo, ale nie ukrywam, że jest mi coraz trudniej się z tym zmagać 

- żali się Anna Dymna.

Nie da się też ukryć, że 70-letnia aktorka sama zaczyna już zmagać się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi, które skutecznie utrudniają jej sprawne funkcjonowanie. Trzymamy za nią mocno kciuki!