18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie ugnie się

Mucha ostro. Stanowczo odcina się od Kościoła

26.09.2022  17:42
Anna Mucha stanowczo odcina się od kościoła
Anna Mucha stanowczo odcina się od kościoła Fot: TRICOLORS/East News

Anna Mucha ani myśli się ugiąć i od lat stanowczo odcina się od kościoła. Teraz postawiła sprawę jasno - ani myśli chrzcić swoich dzieci. Nie rozumie, czemu miałaby to robić.

Anna Mucha to aktorka bardzo znana, między innymi z produkcji telewizji Polskiej. W czasach, gdy TVP staje się coraz bardziej polityczna, a tryumfy świeci w niej nie tylko PiS, ale też religia, jedna z ich największych gwiazd z cała stanowczością... odcina się od wiary i kościoła.

Różańce, msze, religijne festiwale i imprezy, to już w TVP codzienność. Ciężko jednak przypuszczać, by na jakiejś kościelno-telewizyjnej imprezie pojawiła się Anna Mucha. Ba, po jej ostatniej wypowiedzi, artystka może wylądować na prezesowskim dywaniku. Bo kto to widział, by odcinać się od kościoła?

Anna Mucha ostro odcina się od kościoła

W jednym z ostatnich Q&A na Instastories Anna Mucha dostała bowiem od fanów pytanie o to, czy ochrzciła swoje dzieci. Już przed laty zapowiadała, że tego nie uczyni, bo kłóciłoby się to z jej przekonaniami. Wtedy też (w 2012 roku, w rozmowie z "Faktem"), przyjaciółka aktorki mówiła:
- Wszyscy pytają Anię, kiedy zamierza ochrzcić małą Stefanię, ale ona nie zamierza tego zrobić. Ania nawet nigdy nie myślała o ślubie kościelnym, bo kłóciłoby się to z jej poglądami religijnymi. Dokładnie tak samo podchodzi do chrztu córki.

Jak się okazuje, przez kolejnych 10 lat nic się w kwestii wiary u Anny Muchy nie zmieniło. Aktorka dalej stroni od kościoła i ani myśli wychowywać swych dzieci w wierze katolickiej. O chrzcie nie ma mowy. Na pytanie, czy ochrzciła dzieci, odpowiedziała stanowczo:

1. A dlaczego miałabym? 2. ich wyznanie jest ich prywatną sprawą.

Myślicie że ta deklaracja może przysporzyć jej problemów?