18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wyrok na całe życie

Gwiazda TVN ciężko chora - neuroborelioza!

Wojciech Kozicki
07.10.2020  13:20
Anna Zuch kontra neuroborelioza - gwiazda TVN walczy z potworną chorobą
Anna Zuch kontra neuroborelioza - gwiazda TVN walczy z potworną chorobą Fot: Instagram/aenka_an

Gwiazda TVN chora. Chociaż piękna i młoda aktorka Anna Zuch znana z serialu „19+", uśmiecha się na zdjęciach, przeżywa zdrowotny dramat. Zapadła potworna diagnoza – neuroborelioza.

Anna Zuch to influencerka i trenerka personalna, która zasłynęła rolą Leny w serialu „19+”. W programie „Dzień Dobry TVN” ujawniła, że jej życie to nieustanna walka z chorobą, ból i cierpienie, a do tego jest „na drastycznej diecie”. Gwiazda ma neuroboreliozę. Występują u niej takie objawy utrudniające normalne funkcjonowanie jak m.in. bezsenność, odrętwienie prawej strony ciała, gorsze widzenie, kołatanie serca, duszności i „chyba najgorsza depresja”. Konieczne są wizyty u psychiatry.

Anna Zuch i neuroborelioza

W listopadzie ubiegłego roku trafiłam do szpitala ze zdrętwieniem połowy ciała, kołataniem serca, dusznościami, depresją – wyznała Anna Zuch.

Jak sama napisała Zuch na Instagramie, znalazła się w gronie 5% osób chorujących na świecie na neuroboreliozę. Przyznała, że miała w życiu kilka kleszczy, chociaż nie jest pewnie, czy to któryś z nich zaraził ją przewlekłą chorobą. Początkowo lekarze podejrzewali u niej nawet nerwicę lub stwardnienie rozsiane. Nie byli w stanie zdiagnozować choroby i dziwili się skąd młodym, silnym i wysportowanym organizmie biorą się wszystkie wymienione objawy.

Czym jest neuroborelioza?

Neuroborelioza to odmiana boreliozy i przewlekła choroba wielonarządowa, która atakuje obwodowy i ośrodkowy układ nerwowy. Wpływa na samopoczucie fizyczne i psychiczne. Jak podaje Medonet, choroba powoduje postępujący proces zapalny tkanki nerwowej, wpływa też destrukcyjnie na anatomiczne struktury mózgu. Samopoczucie zarówno fizyczne, jak i psychiczne ulega pogorszeniu.

Obecnie poddaję się terapii biorezonansem i kończę kolejny antybiotyk.Według polskich wytycznych leczenia boreliozy i moich wyników badań jestem zdrowa! Jasne ku..wa! Powinnam dostać antybiotyk na 21 dni, a wszystkie objawy, które pozostaną są zespołem poboreliozowym – Zuch opowiada o chorobie na Instagramie.

 

Przeczytaj więcej
Komentarze