18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Zero litości

Barciś nie odpuszcza niezaszczepionym. Chce ich zmusić

07.12.2021  19:41
Artur Barciś nie trawi antyszczepionkowców
Artur Barciś nie trawi antyszczepionkowców Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Artur Barciś dobrze wie, jak mocno COVID-19 może dać się we znaki. Aktor ciężko przeszedł chorobę, przez co teraz chce, by osoby, które nie zamierzają się szczepić, poniosły konsekwencje swojej decyzji. Idealnym rozwiązaniem mają być surowe restrykcje.

Artur Barciś jesienią ubiegłego roku zaraził się koronawirusem. Aktor opowiadał, że pierwsze dni choroby były znośne, przez co był pewien, że poradzi sobie bez pomocy lekarskiej. Tymczasem najgorsze było dopiero przed nim.

Piątego dnia przyszedł kryzys. Zmaltretowany zadzwoniłem po pomoc do mojej koleżanki lekarki ze szpitala covidowego, która stwierdziła, że mam covidowe zapalenie płuc i konieczny jest antybiotyk - opowiadał celebryta.

W rozmowie z portalem gazeta.pl 65-latek szczerze wyznał, że "otarł się o śmierć", a lekarze nie ukrywali, że jego sytuacja była bardzo kiepska.

Artur Barciś chce przymusu szczepień

Gwiazdor "Miodowych lat" na własnej skórze doświadczył skutków ciężkiego przebiegu COVID-19. Co więcej, choroba zabrała jego kolegę Piotra Machalicę. Dramaty, które dotknęły Barcisia po wybuchu pandemii sprawiły, że aktor jest obecnie zagorzałym zwolennikiem szczepień.

Warunkiem koniecznym, żebyśmy opanowali pandemię koronawirusa, jest, aby większość społeczeństwa się zaszczepiła. Wtedy uzyskamy odporność stadną i wirus nie będzie tak groźny jak dotąd. Dlatego dla dobra wspólnego większość z nas powinna się zaszczepić. Z troski o siebie, o swoich bliskich i o innych - mówił gwiazdor w rozmowie z wp.pl.

Zdaniem artysty jeśli zachęty i prośby nie pomagają, należy "zastosować inne środki, które przekonają albo zmuszą do szczepień". Jak dodaje, świadome odmawianie szczepień powinno wiązać się z zamknięciem pewnych miejsc dla tych osób.

Czytaj także
Przeczytaj więcej