18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie owija w bawełnę

Barciś rozstał się z Kościołem. Mówi o kłamstwach i manipulacji

16.09.2021  13:51
Artur Barciś krytykuje fake newsy
Artur Barciś krytykuje fake newsy Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Artur Barciś w ostrych słowach skomentował plotki sugerujące, że jest żarliwym katolikiem. Jak wyznał, jest zupełnie odwrotnie, a z Kościoła odszedł już dawno temu.

Artur Barciś zwykle unika wywiadów, lecz jeśli już się na nie zdecyduje, to nie zamierza gryźć się w język. Niedawno aktor w ostrych słowach skrytykował postawę antyszczepionkowców, którzy rozsiewają nieprawdziwe i zmanipulowane informacje.

Przywódcy antyszczepionkowców, którzy kłamią, manipulują i zmyślają, zasługują na największe potępienie. To są ludzie ideologicznie nakręceni i dla nich kłamstwo jest dozwolonym narzędziem. To, co propagują, jest jednak bardzo szkodliwe dla całego społeczeństwa - mówił aktor".

Gwiazdor "Rancza" przyznaje, że internetowe kłamstwa często dotyczą także jego osoby. Ostatnio, gdy zajrzał na jeden z portali internetowych, nie mógł uwierzyć w to, co widzi.

Artur Barciś szczerze o Kościele

Artur Barciś w rozmowie z portalem plejada.pl opowiedział o wywiadzie, którego nigdy nie udzielił. Spreparowana, fikcyjna rozmowa wykreowała go na żarliwego zwolennika Kościoła.

Niedawno przeczytałem wywiad, którego nigdy nie udzieliłem. Wyszedłem w nim na żarliwego katolika, wręcz dewotę. Podczas gdy ja z Kościołem już dawno się pożegnałem. Coś okropnego! Ale stwierdziłem wtedy, że jak zacznę to dementować, to więcej ludzi kupi to czasopismo, żeby przeczytać ten tekst. A pewnie znaleźliby się tacy, którzy stwierdziliby, że na siłę wypieram się czegoś. Więc machnąłem ręką - opowiada celebryta.

Zdaniem Barcisia to nie pierwszy i nie ostatni fake news na jego temat. Jak przyznaje, kilkukrotnie trafiał nawet na artykuły informujące o tym, że nie żyje.

Czytaj także