18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Trudne początki

Barciś ujawnił prawdę o "Miodowych latach". "To było okropne"

Bartłomiej Ciepielewski
23.06.2021  16:31
Artur Barciś nie chciał grać w "Miodowych latach"
Artur Barciś nie chciał grać w "Miodowych latach" Fot: TRICOLORS/East News

Po 18 latach prawda o jednym z najpopularniejszych, polskich seriali wyszła na jaw. Jak się okazuje, producenci i aktorzy "Miodowych lat" przed rozpoczęciem nagrań zmagali się z licznymi problemami. Na szczęście, udało się stworzyć hit, który podbił serca milionów Polaków.

"Miodowe lata" nagrywane były od 1998 do 2003 roku. Serial od samego początku emisji wzbudził ogromne zainteresowanie, przyciągając przed telewizory miliony widzów. Co ciekawe, nagrania odbywały się przy publiczności na deskach Teatru Żydowskiego.

"Miodowe lata" o krok od porażki

Początkowo sitcom miał być wzorowany na amerykańskim odpowiedniku The Honeymooners, jednak pomysł ten nie spodobał się aktorom. Artur Barciś wcielający się w Tadeusza Norka po obejrzeniu amerykańskiej wersji "Miodowych lat" załamał ręce.

To było okropne. Tam aktorzy nie grali, tylko się wygłupiali. Ja wychowany na komedii, która jest serio i poważna, powiedziałem, że nie chcę - zdradził Artur Barciś podczas rozmowy z newonce.radio.

Na szczęście polska wersja została znacznie zmodyfikowana, dzięki czemu przypadła do gustu aktorom, choć początkowo zaserwowany humor nie został zrozumiany przez publiczność.

Pamiętam, że to był odcinek, który się nazywał "Żywe zwłoki". Przyjechali z Polsatu jacyś bonzowie i jakaś grupka ludzi. Myśmy to niemalże przy ciszy na widowni, co nas załamało. Maciej Strzembosz zawiózł tę kasetę do Polsatu i oni załamywali ręce, że to nieśmieszne - opowiadał Artur Barciś.

Na kolejnych nagraniach uczestniczyła inna publiczność, która pokochała przedstawienie. Jak wspomina Cezary Żak, trzeba ich było nawet uciszać.