18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Ostro poleciał!

Barciś zmasakrował antyszczepionkowców. "Oni, kłamią, manipulują"

10.06.2021  18:37
Artur Barciś gardzi antyszczepionkowcami
Artur Barciś gardzi antyszczepionkowcami Fot: PIOTR KAMIONKA/REPORTER

Artur Barciś jesienią zmagał się z COVID-19. Gdy przyszła jego kolej szczepienia, zrobił to bez wahania. Teraz podzielił się swoją opinią na temat całego procesu oraz w ostrych słowach skrytykował ruchy antyszczepionkowe.

Artur Barciś nie ukrywa, że jest wielkim zwolennikiem szczepień przeciw COVID-19. Odkąd sam zachorował, stara się namawiać ludzi do przyjmowania szczepionek. Jak przyznaje, bez tego o powrocie do normalności będziemy mogli zapomnieć.

Warunkiem koniecznym, żebyśmy opanowali pandemię koronawirusa, jest, aby większość społeczeństwa się zaszczepiła. Wtedy uzyskamy odporność stadną i wirus nie będzie tak groźny jak dotąd. Dlatego dla dobra wspólnego większość z nas powinna się zaszczepić. Z troski o siebie, o swoich bliskich i o innych. Jeśli ludzi nie można przekonać do tego, aby dla naszego wspólnego dobra się zaszczepili, to trzeba zastosować inne środki, które ich przekonają albo zmuszą do szczepień - mówił aktor w rozmowie z wp.pl.

Barciś w rozmowie z wp.pl stwierdził, że osoby niezaszczepione powinny mieć ograniczoną możliwość korzystania z pewnych udogodnień. Aktor dodał, że nie jest to dyskryminacja, a przeciwdziałanie kolejnym zachorowaniom.

Przepraszam, ale najważniejsze jest nasze zdrowie. Mniej ważne jest to, że ktoś poczuje dyskomfort, że nie wejdzie na koncert. To jest jego czy jej wybór, że się nie zaszczepi, a nie żadna dyskryminacja. Ktoś, kto świadomie dokonuje takiego wyboru, musi się liczyć z tym, że do pewnych miejsc nie będzie mógł wejść - dodał celebryta.

Aktor przyznaje, że jest zszokowany tym, ile ofiar pochłonęła pandemia. Powodem tak dużej liczby zgonów nie był sam wirus, ale również utrudnienia związane z leczeniem innych chorób.

Barciś krytykuje antyszczepionkowców

Na koniec rozmowy Artur Barciś nawiązał również do osób, które promują szczepionkowe fake newsy. Tego typu działania są jego zdaniem nierozsądne i prowadzą w "ślepą uliczkę".

Szczepionka to największy wynalazek ludzkości. To się samo nie zrobiło, wynaleźli ją bardzo mądrzy ludzie, którzy skutecznie uratowali ludzkość przed wieloma chorobami. Przywódcy antyszczepionkowców, którzy kłamią, manipulują i zmyślają, zasługują na największe potępienie. To są ludzie ideologicznie nakręceni i dla nich kłamstwo jest dozwolonym narzędziem. To, co propagują, jest jednak bardzo szkodliwe dla całego społeczeństwa - stwierdził Barciś.

Ostre słowa Barcisia mogły zszokować część jego fanów. Wprowadzenie specjalnych uprawnień dla osób zaszczepionych to dobry pomysł?