18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Sacro polo

Bayer Full i koncert dla Radia Maryja. "Pieśń dla Rydzyka"

Wojciech Kozicki
11.07.2022  16:58
Bayer Full i koncert dla Radia Maryja. "Pieśń dla Rydzyka"
Bayer Full i koncert dla Radia Maryja. "Pieśń dla Rydzyka" Fot: Piotr BLAWICKI/East News

Sławomir Świerzyński i Bayer Full to ostatnio same afery i żenujące wpadki. Zespół disco polo ma jednak oddaną publiczność wśród katolików. Wykonawcy przeboju „Majteczki w kropeczki” zagrali dla Tadeusza Rydzyka na pielgrzymce Radia Maryja. Boże, widzisz i nie grzmisz…

Wydawało się, że po ostatnich wpadkach i porażkach Sławomir Świerzyński zniknie z polskiej sceny disco polo. A jednak zespół Bayer Full ma dla kogo grać i ktoś chce go słuchać. Wystąpił na Jasnej Górze z okazji XXXI Pielgrzymki Rodzin Radia Maryja, a do tego wykonał specjalną pieśń dla ojca Tadeusza Rydzyka.

Bayer Full gra dla Rydzyka. Świerzyński śpiewa pieśni religijne

To nie pierwsza religijna impreza z udziałem Bayer Full. W zeszłym roku zespół wystąpił na „Dziękczynieniu w Rodzinie”. Zrobił to rzekomo za darmo, prosząc jedynie o „za polskie dzieci – zarówno narodzone, jak i nienarodzone”.

9 i 10 lipca tłumy wiernych uczestniczyły w Pielgrzymce Rodziny Radia Maryja. Wśród zaproszonych nie zabrakło prezydenta Andrzeja Dudy, a po jego wystąpieniu zgromadzeni zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. Wcześniej publikę zabawił zespół Bayer Full – podaje Radio ZET.

Fani zapewne znali tekst piosenki „Majteczki w kropeczki”, ale nie dane im było go tym razem zaśpiewać. Wiadomo, impreza religijna rządzi się swoimi prawami. Nie obyło się jednak bez niespodzianek, bo Sławomir Świerzyński nagle przerwał koncert, by zadedykować religijną pieśń Tadeuszowi Rydzykowi.

Później, jak napisaliśmy słowa, dedykowałem tę piosenkę ojcu Tadeuszowi Rydzykowi za to, że pamięta o zespole Bayer Full i zaprasza nas w takie cudowne miejsca, że możemy śpiewać i dla Maryi, i dla was, kochani. Dziękujemy ojcze Tadeuszu bardzo, bardzo dziękujemy za te słowa i dziękujemy z całego serca. Dlatego też i dla ciebie, i dla naszej królowej śpiewamy tę piosenkę – powiedział Świerzyński.

Wkrótce na scenie pojawił się sam Tadeusz Rydzyk. Jeden z duchownych przypomniał mu, że Bayer Full wykonał dla niego dedykowaną pieśń. Jak zareagował?

No, przecież słyszałem. Przecież aż mi było wstyd. Mnie, cóż to, ja taka nędza… Ale naprawdę to, co robicie państwo, to co pan robi, cały zespół, cały team. Dajecie piękne świadectwo miłości do Pana Boga, Kościoła i ojczyzny. Powiem tyle – mam nadzieję, że, mam dobrą informację, na każdym koncercie nie gracie przynajmniej jednej pieśni maryjnej?  - zapytał ze sceny Tadeusz Rydzyk.

Sławomir Świerzyński zapewnił, że każdy koncert Bayer Full zaczyna się od pieśni dla Maryi.

Słyszycie? Wszystkie koncerty świeckie, i wszędzie, nawet ci, którzy są niewierzący… Ale my wiemy, że w Matkę Najświętszą, naszą Jasnogórską, wierzy nawet taki, który w nic nie wierzy – odpowiedział Tadeusz Rydzyk.

Koncert zespołu Bayer Full na pielgrzymce Radia Maryja. Pieśni dla Rydzyka [WIDEO]

Czytaj także