18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

co łaska i do przodu

MAJTECZKI W KROPECZKI U OJCA RYDZYKA? Nie zapłaci ani grosza

27.08.2021  16:36
Tadeusz Rydzyk nie zapłaci Bayer Full za występ. Nie będzie "majteczek w kropeczki"
Tadeusz Rydzyk nie zapłaci Bayer Full za występ. Nie będzie "majteczek w kropeczki" Fot: Karol Porwich/East News

Modlitwy w rytmie disco polo? Tadeusz Rydzyk wchodzi na wyższy poziom religijnego oświecenia - na pikniku Radia Maryja zagra Bayer Full. Będą "Majteczki w kropeczki"?

Sławomir Świerzyński, czyli lider zespołu disco-polo Bayer Full, w ostatnich latach okazał się wielce uduchowiony, jeszcze bardziej homofobiczny, a najbardziej chyba prorządowy. Muzyk zakochał się w "prawej" stronie polskiej polityki, wiary i myśli do tego stopnia, że często staje się ekspertem w sprawach, o których nie ma bladego pojęcia, oczywiście w TVP, a teraz uświetni swymi występami imprezę ojca Rydzyka.

Majteczki w kropeczki u Tadeusza Rydzyka?

Na pikniku Radia Maryja, który odbędzie się pod nazwą "Dziękczynienie w Rodzinie", poza modłami i prośbami o kolejne datki pojawią się też nuty disco polo. Większość przybyłych na to wydarzenie fanów Bayer Full liczyć będzie pewnie na słynne "majteczki w kropeczki", które, choć do okazji nie pasujące, z pewnością porwałyby publikę do tańca. A tu klops, bo piosenka nie wybrzmi.

Osoby, które to tak nagłaśniają, nie znają repertuaru, który mamy zamiar zaprezentować w Toruniu. A my mamy bardzo bogaty repertuar piosenki religijnej. [...] Teraz nagle się pojawiło zdziwienie, że będziemy tam pewnie śpiewać "Majteczki w kropeczki". Tego tam jednak nie zagramy. Aczkolwiek zapewniam, że będzie u nas jak zawsze

- powiedział Sławomir Świerzyński w rozmowie z Onetem.

Okazuje się, że Bayer Full nie zarobi zbyt dużo na występie u Tadeusza Rydzyka. Ba, oni nie zarobią na tym wcale! Koncert ma być całkowicie charytatywny, muzycy nie otrzymają za niego złamanego grosza. Robią to dla idei! Co więcej, w czasie show modlić się będą za dzieci... To podobno warunek, jaki lider Bayer Full postawił Tadeuszowi Rydzykowi.

Pewnego dnia wysłaliśmy do Radia Maryja piosenkę "Maria - chcemy Cię kochać". Napisałem również, że chętnie wzięlibyśmy udział w tym koncercie, ale pod jednym warunkiem: że zostanie odmówiona modlitwa za polskie dzieci - zarówno narodzone, jak i nienarodzone. To będzie nasza zapłata - mówi Świerzyński.

Biesiada przeplatana modlitwą. Bayer Full u Rydzyka

Nie jest jednak tak, że Tadeusz Rydzyk nie miał w kwestii repertuaru prawa głosu. Zespół zagrać ma co najmniej jedną piosenkę patriotyczną, jedną religijną i jedną biesiadną. Trudno raczej spodziewać się przy tym, że w Toruniu zebrani usłyszą, iż "wszyscy Polacy to jedna rodzina, starszy czy młodszy, chłopak czy dziewczyna", bo to akurat nie idzie w parze z poglądami głoszonymi przez szefa Radia Maryja.

Piosenka religijna nie będzie mogła być po piosence frywolnej, tylko bardziej stonowanej. Nie ukrywam, że będzie trudno, bo będziemy wypełniali dwie godziny czasu antenowego. Będziemy musieli "utrzymać temperaturę" zarówno wśród publiczności przed sceną, jak i publiczności telewizyjnej oraz radiowej

- zapowiedział lider Bayer Full Sławomir Świerzyński.

Obejrzycie ten jakże intrygujący występ w telewizji? A może udacie się do Torunia, by czerpać moc wprost ze sceny?