18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

w końcu sie doigra?

Żal jej tamtych nocy, tamtych dni? Kozidrak znów przed sądem!

03.08.2022  13:44
Beata Kozidrak znów stanie przed sądem
Beata Kozidrak znów stanie przed sądem Fot: WOJCIECH STROŻYK/REPORTER

Prokuratura nie daruje jej tego wybryku! Beata Kozidrak po raz kolejny stanie przed sądem i odpowie za prowadzenie auta pod wpływem alkoholu. Miała 2 promile!

Ta sprawa będzie się ciągnęła za Beatą Kozidrak latami? Polacy dawno wybaczyli jej pijacki wybryk i zapomnieli o tym, jak 1 września 2021 roku wsiadła za kierownicę po dwóch winach. Gwiazda estrady urządziła sobie rajd ulicami Warszawy, a że jechała zygzakiem, zaniepokojeni inni kierowcy zatrzymali jej auto. Miała we krwi dwa promile!

Beata Kozidrak wyraziła skruchę, przeprosiła każdego, kto poczuł się pokrzywdzony i zapewniła, że posłusznie podda się karze. Kontrakty się posypały, posypały się też słowa krytyki, ale niesława nie trwała długo. Już kilka miesięcy później artystka jak gdyby nigdy nic występowała na scenie w blasku fleszy.

Beata Kozidrak buntuje się przeciw wyrokom sądu

Ile warte jest słowo Beaty Kozidrak? - Z całego serca żałuję tego, co się wczoraj wydarzyło. Bardzo się tego wstydzę. Wiem, że muszę ponieść konsekwencje tego, co się stało. Jestem na to gotowa - pisała na Instagramie dzień po zatrzymaniu. Wokalistka miała posłusznie poddać się karze, ale już po pierwszym, nieprawomocnym wyroku się zbuntowała.

Uznała, że był zbyt dotkliwy, a przewidywał sześć miesięcy ograniczenia wolności z obowiązkiem wykonywania nieodpłatnej pracy na cele społeczne w wymiarze 20 godzin miesięcznie, zakaz prowadzenia pojazdów przez pięć lat i 10 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Wyrok ten nie spodobał się samej Beacie Kozidrak, ale i prokuraturze. Obie strony się od niego odwołały. Była więc kolejna rozprawa i kolejny wyrok, a wraz z nim grzywna w wymiarze 200 stawek dziennych w wysokości 250 złotych, zakaz prowadzenia auta przez 5 lat i 20 tysięcy na rzecz wspomnianego już Funduszu. Sąd zrezygnował z prac społecznych.

Beata Kozidrak znów przed sądem

Odwołanie od tego wyroku znów zapowiedziały obie strony - Kozidrak i oskarżająca ją prokuratura. Teraz dowiadujemy się, że śledczy dopełnili formalności i już 8 sierpnia wokalistka po raz kolejny stanie przed sądem.

Wyrokowi z dnia 4 maja 2022 r. prokurator zarzucił rażącą niewspółmierność kary wymierzonej oskarżonej w stosunku do stopnia społecznej szkodliwości oraz winy. W ocenie prokuratury orzeczenie zbyt niskiej kary powoduje, że nie spełni ona swojej funkcji w zakresie prewencji ogólnej i szczególnej i nie zaspokoi społecznego poczucia sprawiedliwości

- powiedziała w maju prokurator Aleksandra Skrzyniarz w rozmowie z PAP.

Prokuratura liczy na to, że tym razem sąd nie skupi się na "dorobku artystycznym" piosenkarki i nie uzna go za okoliczność łagodzącą, jak to miało miejsce ostatnim razem. Prokuratura chce zaostrzenia kary dla niepokornej wokalistki. Czy się uda? Cóż, sąd odwoławczy może się do tego wniosku przychylić, ale jednocześnie też jeszcze bardziej wyrok złagodzić lub nawet całkowicie umorzyć postępowanie lub uniewinnić piosenkarkę!