18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Dacie wiarę?

Beata Tyszkiewicz ma szokującą emeryturę. Będziecie wstrząśnięci

11.05.2021  21:31
Beata Tyszkiewicz i jej emerytura
Beata Tyszkiewicz i jej emerytura Fot: MARIUSZ GRZELAK/REPORTER

Beata Tyszkiewicz po latach wielkiej, gwiazdorskiej kariery ma szokującą emeryturę. Będziecie wstrząśnięci przysługującą jej kwotą. Nie można nazwać tego pieniędzmi na luksusowym poziomie.

Beata Tyszkiewicz ma za sobą wielką karierę. W młodości była dosłownie ikoną polskiej kinematografii, a w wieku bardziej zaawansowanym przez lata cieszyła Polaków swoimi ocenami w Tańcu z Gwiazdami. Kiedy aktorka rozstała się z programem - wiele osób interesuje fakt, jak radzi sobie teraz.

Finansowo z pewnością nie jest lekko, bowiem jej gwiazdorska emerytura jest szokująco wręcz niska. Jeszcze kilka lat temu gwiazda sama przyznała, w jakiej wysokości otrzymuje świadczenie. Wielka gwiazda polskiego kina co miesiąc widzi na swoim koncie jedynie... 1300 złotych! Biorąc pod uwagę waloryzację rent i emerytur, teraz musi otrzymywać około 1500 złotych. 

Beata Tyszkiewicz ma szokującą emeryturę

Aktualnie minimalna emerytura w Polsce wynosi 1250,88 zł. Beata Tyszkiewicz nie dostaje o wiele więcej pieniędzy, co może szokować wielu jej fanów. Taka sytuacja tłumaczy też, dlaczego tak dużo polskich gwiazd pracuje do późnej starości - czasami nie mają oni wyjścia.

Jak dochodzi do takiej sytuacji? Niestety, większość artystów nie pracuje na etacie, ale na podstawie umów cywilnoprawnych i kontraktowych, które to są pozbawione składek do ZUS lub są one bardzo niskie. Dlatego potem otrzymują tak niewielkie pieniądze.

Jeśli któraś z gwiazd cieszy się dobrym zdrowiem - pracuje właściwie dożywotnio. Nie każdy jednak ma tyle szczęścia. Jeśli ktoś podupada na zdrowiu, a nie zadbał o oszczędności - jego sytuacja jest niemalże patowa. 

Mamy nadzieję, że Beata Tyszkiewicz może liczyć na swoją poduszkę finansową oraz pomoc najbliższych. Odkąd gwiazda przestała pojawiać się w Tańcu z Gwiazdami - naprawdę niewiele o niej wiadomo.

Czytaj także
Przeczytaj więcej