18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wbił, przekręcił, dobił

Będzie nowe "Ranczo"? Żak zabił marzenia fanów

Wojciech Kozicki
27.08.2021  14:29
Cezary Żak właśnie dobił nowe "Ranczo"
Cezary Żak właśnie dobił nowe "Ranczo" Fot: PRESS PHOTO CENTER/East News/Marcin Szajnfeld

Czy będą nowe odcinki serialu „Ranczo”? Spekulacje trwają od wielu miesięcy, ale Cezary Żak, wójt i pleban Kozioł w jednej osobie, właśnie zdruzgotał marzenia fanów hitu TVP. Nie ma zamiaru brać udziału w kręceniu nowego sezonu. Czy produkcja ruszy bez niego?

Wiele osób marzy, by powstała kontynuacja serialu „Ranczo”, może nawet w formie filmu. Napisano już nawet scenariusz, który przed śmiercią chwalił Paweł Królikowski. Co więcej, reżyser Wojciech Adamczyk chciał wskrzesić Kusego za pomocą nowoczesnych technologii. Okoniem stanął jednak Cezary Żak.

Kiedy nowe "Ranczo"? Cezary Żak, więc nigdy

Żak, znany jak Kozioł i Karol Krawczyk, uważa, że kontynuacja „Rancza” to zły pomysł i palca do niej nie przyłoży. To stawia twórców pod ścianą, bo Wilkowyje nie mogą funkcjonować bez wójta i plebana. To tak jakby z Gwiezdnych Wojen wyciąć Dartha Vadera i Yodę!

Uważam, że to zamknięta historia. Powrót do „Rancza” uważam za chybiony pomysł. Nie powinniśmy do tego serialu wracać, ludzie i tak nas zapamiętają, przejdziemy do historii, bo „Ranczo”to Polska w pigułce, ale Polska lat 2005–2015. Poszliśmy dalej, jesteśmy w innym momencie historii. To już nie ten kraj, którym byliśmy rok po wejściu do Unii Europejskiej – stwierdził Cezary Żak. (Onet.pl)

Zdaniem Żaka, skoro scenarzysta serialu Andrzej Grembowicz zmarł, to dalsza praca nad produkcją nie ma sensu, bo nikt nie jest w stanie go zastąpić.

Jestem aktorem, który często coś skreśla w scenariuszach – niekonsekwencje, pojedyncze słowa, niepotrzebne wątki – a u niego nie wykreślałem praktycznie nic – dodał Żak, wspominając Grembowicza. (Onet.pl)

To smutna i druzgocąca wiadomość dla fanów serialu TVP. A miał przecież być kontynuowany jako film „Ranczo. Zemsta wiedźm”. Producent Maciej Strzembosz w rozmowie z Super Expressem ujawnił nawet jego fabułę, która zapowiadała się intrygująco.

Niestety, Adamczyk kilka dni temu zdradził, że nie otrzymał jeszcze środków finansowych od TVP, by zacząć kręcić nowe „Ranczo”. Dodał, że jeżeli pieniądze wpłyną, za rok może ruszyć praca nad filmową adaptacją. Jeśli kasy nie będzie w najbliższym czasie, projekt nigdy nie zostanie zrealizowany.

Widzowie w ostatnim odcinku „Rancza” mogli usłyszeć, jak Kozioł (Cezary Żak) ogłasza z ambony, że jako nowy prezydent będzie patrzył wszystkim na ręce – tym z lewej strony i tym z prawej strony, i tym, którzy na środku też. I właśnie w kinowej wersji „Rancza II” postanawia ten plan zrealizować. Ale jest pewien szkopuł – według Czerepacha to jest niedorzeczne i może narobić więcej szkód niż pożytku – ujawnił Strzembosz. (SE.pl)