18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Wybitny aktor

Boczek z Kiepskich miał swoje tajemnice. Tego o nim nie wiecie

07.10.2021  14:36
Dariusz Gnatowski był wybitnym aktorem
Dariusz Gnatowski był wybitnym aktorem Fot: MAREK LASYK/REPORTER

Boczek z Kiepskich grany był przez Dariusza Gnatowskiego. Aktor zmarł w okresie największego natężenia pandemii Covid-19, ale fani o nim nie zapominają. Warto wiedzieć, że artysta miał na swoim koncie znacznie więcej osiągnięć i ról, niż wiele osób skupionych wyłącznie na "Świecie według Kiepskich" mogłoby pomyśleć.

Dariusz Gnatowski odszedł zdecydowanie przedwcześnie, ale jego fani nie zamierzają zapomnieć o artyście. Aktor był nie tylko znany jako słynny i przezabawny pan Boczek z serialu Świat według Kiepskich.

Poza tym, że grał w hicie telewizji Polsat, to jego inne zawodowe zasługi budzą szacunek. Warto wiedzieć, jakie jeszcze wybitne osiągnięcia miał na swoim koncie. Jego sztuka nigdy nie zginie i trzeba wciąż ją doceniać.

Boczek z Kiepskich, czyli Dariusz Gnatowski był wybitnym aktorem

Dariusz Gnatowski nie żyje, ale jego zawodowe osiągnięcia nie zostaną zapomniane. Boczek z Kiepskich powołał do życia ogrom postaci filmowych i teatralnych. Poza tym, że miał wielki talent, to posiadł równie wielkie serce. Był wspaniałym kolegą. Po jego śmierci, wiele osób wspominało życzliwość i radość życia sympatycznego artysty. Niedługo po informacji o zgonie Dariusza Gnatowskiego cała ekipa serialu "Świat według Kiepskich" pogrążyła się w rozpaczy. 

Niestety, odszedł on w wyniku tragicznych okoliczności - o których ze szczegółami opowiedział lekarz, będący świadkiem jego ostatnich chwil. W tamtych momentach pandemia koronawirusa zagrażała śmiertelnie nam wszystkim.

Dariusz Gnatowski miał wielkie osiągnięcia aktorskie, ale wrodzona skromność nie pozwalała mu się nimi przechwalać. Jego koledzy po fachu wspominali, że artysta cechował się zawsze ogromnym szacunkiem do tego, co osiągnęli inni. Tymczasem on sam na ekranach kin i telewizorów był obecny od 1983 roku - zagrał wtedy w "Pokusie". 

Dariusz Gnatowski grywał również w najpopularniejszych polskich serialach, takich jak: "13 Posterunek", "Na dobre i na złe", "Graczykowie", "Siedlisko" czy też "Pierwsza miłość". Niezapomniany jest jego występ w kinowej adaptacji "Ogniem i Mieczem" - reżyserii Jerzego Hoffmana - był niedługi, ale znaczący. Aktor miał niebywały talent komediowy, którym dzielił się z widzami przez długie lata. 

Poza pracą swoją twarzą i ciałem - Dariusz Gnatowski pracował również głosem, dubbingując w takich filmach jak: "Jak uratować mamę?" i "Głupki z kosmosu". Śmierć kultowego Boczka z Kiepskich jest czymś więcej niż stratą dla polskiego kina. Odszedł talent, który mógł stworzyć jeszcze bardzo wiele filmowych perełek.

logo Tu się dzieje