18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

"Żyje już w innym świecie"

Wander w tragicznym stanie. Nie rozpoznaje męża

Wojciech Kozicki
11.04.2022  21:18
Bogumiła Wander w tragicznym stanie. Mąż ujawnia nowe informacje o jej stanie zdrowia
Bogumiła Wander w tragicznym stanie. Mąż ujawnia nowe informacje o jej stanie zdrowia Fot: VIPHOTO/East News

Bogumiła Wander i pogarszający się stan zdrowia. Jej mąż Krzysztof Baranowski ujawnił, że była gwiazda TVP już go nie rozpoznaje, a „na jej chorobę nie ma lekarstwa”.

Bogumiła Wander i smutne wiadomości o jej stanie zdrowia. Legendarna spikerka i prezenterka TVP, prowadząca najpopularniejsze festiwale w Polsce, jest w tragicznym stanie. Od kilku lat zmaga się z chorobą Alzheimera, a przez swój stan trafiła już do ośrodka. Jej mąż Krzysztof Baranowski był zmuszony sprzedać ich willę, by sfinansować leczenie ukochanej. Wiadomo, że Bogumiła Wander porusza się już na wózku inwalidzkim, a kontakt z nią jest bardzo utrudniony.

Bogumiła Wander. Kariera, zdrowia i trudne chwile

Krzysztof Baranowski w wywiadach zapewnia, że Bogumiła Wander jest pod dobrą opieką lekarzy, a on nie może jej już często widywać. Niestety, stan zdrowia jego żony uległ pogorszeniu.

Z formą fizyczną jest dobrze do pewnego stopnia, bo żona raczej jeździ na wózku inwalidzkim, a nie chodzi. Personel domu opieki, w którym przebywa, zapewnia, że wszystko jest w porządku. Z wyjątkiem tej formy psychicznej. Rozmawiamy, ale trudno jest się z nią porozumieć. Na tę chorobę nie ma lekarstwa, więc trzeba brać, co życie daje, i cieszyć się, że póki co stan żony jest dobry. I że nie ma zagrożenia życia – powiedział Krzysztof Baranowski w rozmowie z „Przeglądem Sportowym”.

Jak czytamy na radiozet.pl, choroba Alzheimera u Bogumiły Wander wciąż postępuje. Przestała już rozpoznawać swojego męża. Krzysztof Baranowski wyznał, że jego żona „żyje już w innym świecie”. Przyznał, że nie był przygotowany na to, co spotkało Bogumiłę Wander.

Kariera Bogumiły Wander w TVP

Bogumiła Wander zaczęła swoją karierę telewizyjną w 1965 roku. Została spikerką w Łódzkim Ośrodku TVP. 5 lat później rozpoczęła pracę w Telewizji Publicznej w Warszawie, wkrótce zapowiadając na żywo programy w TVP1 i TVP2. W 2003 zakończyła pracę w TVP jako prezenterka

Czuję potrzebę przebywania z żoną, choć to niczemu nie służy. To w niczym nie pomaga, bo ona mnie nie poznaje. To intymne sprawy, nie chcę ich rozdrapywać. W każdym razie nie żałuję niczego, co było, ale żałuję tego, co mogło być – wyznał Krzysztof Baranowski. (Radio ZET)

Czytaj także