18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

bardzo przykre

Bogumiła Wander jest w bardzo złym stanie. "JUŻ NIE WRÓCI DO DOMU"

21.08.2022  10:38
Zły stan Bogumiły Wander. Mąż mówi o jej chorobie
Zły stan Bogumiły Wander. Mąż mówi o jej chorobie Fot: VIPHOTO/East News

Bogumiła Wander jest w coraz gorszym stanie. Była gwiazda TVP nie poznaje już nawet ukochanego męża. Krzysztof Baranowski wyznaje smutno: Bogusia już raczej nie wróci do domu.

Smutno potoczyły się losy Bogumiły Wander. Niegdyś wielka telewizyjna gwiazda, uwielbiana prezenterka TVP, dziś schorowana 78-latka. Kobieta cierpi z powodu choroby Alzheimera, a jej stan jest bardzo poważny.

O chorobie żony i jej złym stanie opowiedział w rozmowie z "Faktem" mąż, kapitan Krzysztof Baranowski. Para przez lata oddawała się przyjemności wspólnych rejsów, wypływała w morze, zapominała o życiu doczesnym. Dziś jest to już niestety niemożliwe.

Zły stan Bogumiły Wander

Pani Bogumiła ciężko choruje i przebywa na stałe w ośrodku opieki pod Warszawą. Jej mąż smutno wyznaje, że chciałby, aby wróciła do domu, niestety już nie będzie jej raczej dane. Chyba że ktoś cudownie wymyśli lek na Alzheimera.

Bogusia wymaga całodobowej opieki lekarskiej i ośrodek jej to zapewnia, więc mimo że nasze mieszkanie jest i czeka na nią, wątpię, żeby wróciła ... No, chyba że ktoś wynajdzie lek na tę okrutną chorobę

- mówi Krzysztof Baranowski w rozmowie z Faktem.
Kapitan Baranowski, mimo choroby ukochanej żony, niedawno powrócił do innej swej miłości - pływania. Być może to jego sposób na radzenie sobie z ciężkim stanem Bogumiły Wander, w rejsach znajduje bowiem wytchnienie. Nawet jeśli jednak jest na morzu, myśli o żonie i gdy tylko wraca, od razu jedzie do niej w odwiedziny.

- Jak tylko wracam, odwiedzam ją. Rozmawiamy sobie, każdy na swój temat, bo ona żyje w swoim świecie. Nie sądzę nawet, żeby odnotowywała, że jestem obok tak często. A ja bywam u niej, jak tylko mogę, bo jak wypłynę, to nie ma mnie przez kilkanaście dni. Rozmawiamy więc sobie, przynoszę jej wafelki, które bardzo lubi i wtedy mówi, że to jest pyszne. No, ale to tyle ile mogłem osiągnąć. Co zrobić, jakoś muszę żyć mimo wszystko - mówi smutno.

Bogumiła Wander choruje na Alzheimera

Bogumiła Wander zaczęła chorować ponad dwa lata temu. Lekarze zdiagnozowali u niej chorobę Alzheimera. Kobieta trafiła wtedy do specjalistycznego ośrodka, w którym otrzymała całodobową opiekę. Aby opłacić pobyt w klinice, mąż sprzedał ich wspólny dom!

W jednym z wywiadów przed rokiem Krzysztof Baranowski zdradził, w jak złym stanie jest Bogumiła Wander. Kobieta nie pamięta już szczegółów z życia, nie wie, że była znaną prezenterką telewizyjną, nie poznaje nawet ukochanego męża. - Bogusia żyje już w innym świecie - mówił mężczyzna w 2021 roku w rozmowie z "Pomponikiem". - Oddałbym wszystko, by mnie pamiętała - dodał.

logo Tu się dzieje