18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Nie darują mu tego?

Linda rozwścieczył katolików. "On tu wszedł i roz****ł nasz kraj"

30.01.2022  14:24
Bogusław Linda ostro o katolikach
Bogusław Linda ostro o katolikach Fot: Tomasz Holod/Polska Press/East News

Bogusław Linda pojawił się w programie "Niech gadają", gdzie rozmawiał o sztuce, filmach, a także patriotyzmie i trudnej sytuacji w naszym kraju. Artysta nie pozostawił suchej nitki na Kościele katolickim.

Bogusław Linda podczas wywiadu z Małgorzatą Domagalik opowiadał o życiu, filmach, upływającym czasie, a także sytuacji w kraju. W pewnym momencie rozmowa zeszła na temat patriotyzmu oraz tego, jak różnie to pojęcie jest rozumiane przez Polaków.

W swoim mniemaniu jestem patriotą, ale dla większości osób pewnie już nie - wyznał aktor.

Podczas prawie dwugodzinnego wywiadu padły też słowa, które zszokowały prawicową część widzów. Artysta nie przebierał w słowach.

Bogusław Linda ostro o Kościele

Zdaniem Bogusława Lindy to katolicyzm "rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi", a głoszone przez księży hasła oduczają samodzielnego i logicznego myślenia.

On tu wszedł i rozpie***ł nasz kraj. Kościół rozwalił ten kraj, ogłupiając ludzi. Przecież lepiej było odprawiać msze po łacinie, żeby nikt niczego nie rozumiał. Lepiej było nie tłumaczyć Biblii, bo jeszcze ludzie dowiedzieliby się, że piekło zostało wymyślone. A tak można było zarabiać na odpustach. Kościół po prostu utrzymuje głupotę w tym kraju - mówił celebryta.

Kończąc, aktor zaznaczył, że jest mu przykro z powodu obecnej sytuacji, gdyż on sam wierzy w Boga. Jak dodał, "Bóg jest w miłości, nie ma go natomiast w Kościele".

logo Tu się dzieje