18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutna historia

Bożena Dykiel cierpi na ciężką chorobę. Dramat aktorki

11.10.2021  16:06
Bożena Dykiel ma depresję
Bożena Dykiel ma depresję Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Bożena Dykiel kojarzy się z czystą radością życia i energią. Jak się jednak okazuje, aktorka zmaga się z bardzo poważnymi problemami zdrowotnymi. Wyjawiła prawdę na potrzeby kampanii społecznej nagłaśniającej problem walki z depresją, powszechną chorobą cywilizacyjną.

Bożena Dykiel to jedna z ulubionych aktorek wszystkich Polaków. Okazuje się jednak, że kobieta prywatnie ma duże problemy ze zdrowiem, zwłaszcza psychicznym — cierpi bowiem na depresję. Teraz postanowiła przyłączyć się do kampanii społecznej nagłaśniającej ten problem.

Bożena Dykiel o depresji

Psychologowie i terapeuci biją na alarm, depresja pozostaje jedną z najpopularniejszych chorób cywilizacyjnych XXI w. Bożena Dykiel, gwiazda takich hitów jak kultowy serial "Dom" czy "Na Wspólnej" podzieliła się z Polakami historią swojej walki.

Kłócę się ze swoim starym bez przerwy, pracuję jak dziki wół w domu, w serialu, ciągle muszę odpowiadać na jakieś pytania, udzielam wywiadów. Mówię: "Cholera jasna, kiedy ja śpię?". No śpię właśnie – takim snem komara – ciach i po trzech godzinach: "Gdzie ja jestem? Aha, śpię". No to hydroxyzinum łyczek, popijam ciepłą wodą i śpię dalej te trzy, cztery godziny

- mówiła podczas spotkania z dziennikarzami.

"Tak można żyć na krótki dystans. To choroba, która jest wszędzie. I to jest najbardziej przykre w tych obecnych czasach, ale nie dawajmy się. (...) Uśmiechajmy się do siebie, bo to jest ważne. Jeżeli się uśmiechasz do ludzi, to dostaniesz uśmiech" - dodała.

Depresja potrafi rozwijać się latami, dlatego bardzo ważna jest baczna obserwacja samego siebie. Kiedy coś nas niepokoi, lepiej poszukać pomocy specjalisty niż na własną rękę próbować zażegnać problem.

Planeta życzy wszystkim zdrowia, również (a nawet przede wszystkim!) tego psychicznego.

logo Tu się dzieje