18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Gdy widzę dotacje to kwicę

Bracia Golec tłumaczą na co potrzebują milionów

Wojciech Kozicki
17.11.2020  12:50
Rząd rozdał pieniądze. Na golców nie trafiło...
Rząd rozdał pieniądze. Na golców nie trafiło... Fot: VIPHOTO/East News

Golec uOrkiestra na bogato! Ministerstwo Kultury przyznało im w sumie prawie 2 miliony wsparcia finansowego. Teraz bracia Golec na Facebooku tłumaczą się, na co zamierzają wydać pieniądze od rządu PiS.

Branża kulturalna w Polsce dostała wsparcie od rządu (Fundusz Wsparcia Kultury 400 mln złotych) i ostre baty od Polaków. Przysłowiowy Kowalski, który klepie biedę, raczej nie skacze z radości, gdy Świerzyński i Bayer Full dostają ponad 500 tys. złotych, a Golec uOrkiestra zgarnia 1,8 mln złotych. Autorzy hitu „Lornetka” postanowili się wytłumaczyć. Czy z ich biznesu w dobie pandemii zostało tylko ściernisko?

Pieniądze jednak to wszystko?

Golec Fabryka, czyli firma zarządzana przez żonę jednego z braci Golec, odniosła się w mediach społecznościowych do ostrej krytyki ze strony Polaków. Podkreślają, że specyfika działalności ich przedsiębiorstwa to nie tylko Paweł i Łukasz, ale przede wszystkim firma zajmująca się działalnością wydawniczą, fonograficzną i organizująca koncerty oraz wydarzenia artystyczne. Jako przykład podali widowisko telewizyjne Symphoethnic, w którym udział wzięło blisko 100 artystów, w tym Orkiestra Symfoniczna.

W projektach muzycznych, które realizujemy zawsze łączymy siły ze sztabem kilkudziesięciu Osób, które są najwyższej klasy Ekspertami i Profesjonalistami, to grono znakomitych Muzyków, Aranżerów, Grafików, Techników, Inżynierów dźwięku, Montażystów, Realizatorów wizji i Informatyków. To rzetelni i cudowni Ludzie, dzięki którym nasza wizja muzyczna może być realizowana  - tłumaczą Golcowie na Facebooku.

W oficjalnym oświadczeniu tłumaczą, że w złożonym wniosku ujęli 8 projektów, w których zatrudnienie znalazło 150 osób. Dotacja od Ministerstwa Kultury pozwoliłaby to zatrudnienie utrzymać. Zapewnili, że otrzymane pieniądze przeznaczą na pokrycie kosztów związanych z przygotowaniem projektów, a wydatki rzetelnie udokumentują. Proszą również, by nie zastraszać ich dzieci, żon i współpracowników.

Tak mieszkają Golcowie [WIDEO]