18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Żegnaj poruczniku!

Bronisław Cieślak nie żyje. Aktor odszedł w wieku 77 lat

Bartłomiej Ciepielewski
02.05.2021  10:07
Porucznik Borewicz miał 77 lat
Porucznik Borewicz miał 77 lat Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Bronisław Cieślak nie żyje. Aktor znany z seriali takich jak "07 zgłoś się" lub "Malanowski i partnerzy", zmarł w wieku 77 lat.

W niedzielę zmarł Bronisław Cieślak. Legendarny "porucznik Borewicz" miał 77 lat. Przyczyna śmierci aktora nie jest znana.

Aktywność zawodową Bronisława Cieślaka przerwał nowotwór. Trzy lata temu aktor rozpoczął chemioterapię oraz przeszedł operację raka prostaty. Jak wtedy przyznał, "dziś to już nie jest choroba śmiertelna, tylko przewlekła". Cieślak nie ukrywał, że wielokrotnie przeżywał chwile załamania, lecz wtedy z ratunkiem przychodziła rodzina. Ostatni raz przed kamerą stanął jesienią 2018 roku.

"Porucznik Borewicz" nie żyje

Bronisław Cieślak urodził się 8 października 1943 roku. Karierę rozpoczynał od pracy na stanowisku dziennikarza w Polskim Radiu, a następnie Krakowskim Ośrodku Telewizyjnym. Pierwszy debiut w roli aktorskiej zaliczył w 1976 roku, grając w serialu "Znaki szczególne".

Największa popularność przyniosła Cieślakowi rola porucznika Borewicza w kultowym serialu "07 zgłoś się". Fani pamiętają go także z filmów takich jak między innymi "Kung-fu" lub "Wściekły". W ostatnich latach zasłynął również dzięki roli w serialu "Malanowski i partnerzy".

Czytaj także
Przeczytaj więcej