18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Broni Putina

Cejrowski w tarapatach. Traci pracę przez prorosyjskie wypowiedzi

17.03.2022  12:26
Dramat Wojciecha Cejrowskiego
Dramat Wojciecha Cejrowskiego Fot: WOJCIECH STROZYK/REPORTER

Prorosyjski podróżnik Wojciech Cejrowski nie kryje się z tym, że imponują mu rządy "silnej ręki", a także sama postać Władimira Putina. Ostatnio konserwatywny dziennikarz wygłosił wiele skandalicznych wypowiedzi na temat Rosji, a nawet usiłował usprawiedliwiać inwazję na Ukrainę. Teraz płaci za to najwyższą cenę.

Gwiazdor "Boso przez świat" słynie nie tylko ze znanych programów i książek podróżniczych, ale również z kontrowersyjnych poglądów. Cejrowski od zawsze zapewnia, że jest żarliwym katolikiem, konserwatystą i patriotą, choć jego wypowiedzi bardzo często przeczą tym deklaracjom.

W ostatnim czasie podróżnik zniechęcił do siebie nawet część prawicowych fanów, głosząc prorosyjskie hasła oraz usprawiedliwiając działania Władimira Putina. 57-latek jeszcze kilka dni przed wojną twierdził, że Putin "może zostać sprowokowany przez Ukrainę", a Rosja ma prawo czuć się zagrożona.

Cejrowski traci pracę

To jednak nie koniec kontrowersyjnych haseł. Po wybuchu wojny Cejrowski kontynuował rozpowszechnianie swoich prorosyjskich teorii. Jak zapewniał, Putin robi to tylko, by "zabezpieczyć swoje przody i tyły".

Putin się denerwował, że broń atomowa wkrótce na Ukrainie się pojawi; była sowiecka, teraz będzie amerykańska - stwierdził.

Skandaliczne słowa nie przeszły bez echa w polskich mediach, przez co od prawicowego podróżnika zaczęły odcinać się rozmaite instytucje. W ostatnim czasie jego występy odwołano w Łodzi, Poznaniu, Wrocławiu czy Krakowie. Co ciekawe, z radiowej "Trójki" zniknęła też jego "Audycja podzwrotnikowa". Współpracę zerwały także: agencja Stao, Teatr Jaracza oraz Multikino.

Wszystko wskazuje na to, że telewizyjny gwiazdor wkrótce zostanie odcięty od większości źródeł zarobku. 57-latek nie do końca rozumie czemu tak się stało i jak twierdzi, został "wywalony na zbity pysk". Cóż.. liczymy jednak, że odcięty kurek z gotówką zmusi prorosyjskiego celebrytę do ruszenia głową.