18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mocne słowa

Pazura PRZERAŻONY wojną na Ukrainie. Porównał Putina z Hitlerem

01.03.2022  21:45
Cezary Pazura boi się o przyszłość
Cezary Pazura boi się o przyszłość Fot: MATEUSZ GROCHOCKI/Dzien Dobry TVN/East News

Cezary Pazura podczas najnowszego wywiadu podzielił się swoimi odczuciami związanymi z sytuacją na Ukrainie. Aktor nie ukrywa, że jest przerażony wydarzeniami, które rozgrywają się u naszego wschodniego sąsiada. 59-latek porównał prezydenta Rosji z Hitlerem.

Cezary Pazura w rozmowie z "Faktem" przekazał, że jest zszokowany tym, co obecnie dzieje się na Ukrainie. Jak przyznał, pierwszy raz od wielu lat zaczął się bać o swoją rodzinę oraz przyszłość.

Czekałem teraz na przyjazd znajomego w marcu. Okazało się, że już ma broń w ręku. Nie przyjedzie, bo musi bronić Ukrainy. Jestem w rozterce. Nie wiem, co myśleć. Po raz pierwszy od 50 lat zacząłem się bać. Nawet nie o siebie. O żonę, o dzieci, o to, co nas otacza - mówił.

Gwiazdor zaznacza, że najważniejsza teraz jest pomoc uchodźcom z Ukrainy, ale też niezbędne będzie stworzenie "zdecydowanej, ostrej, jednoznacznej polityki wobec takiego barbarzyństwa".

Pazura ostro o Putinie

Pazura w ostrych słowach odniósł się do rosyjskiego przywódcy, podkreślając, że nie spodziewał się, by ktokolwiek po Hitlerze zdecydował się na rozpętanie nowej wojny w Europie.

Myślałem, że po Hitlerze, po II wojnie światowej nie będzie więcej nigdy wojny tu, w Europie. I nagle okazuje się, że historia potrafi płodzić kolejnych takich wariatów, szarlatanów, bandytów. Jestem w szoku - stwierdził aktor.

Gwiazdor ujawnił również, że planuje przyjąć Ukraińców do swojego domu.

Czekam na moich znajomych. Mam nadzieję, że przyjadą. Tam jest chora matka. Dzwoniłem też do innych przyjaciół. Powiedzieli: "Cezary, wszystko w porządku, dajemy radę". Powiedziałem im: "Słuchajcie, jeśli trzeba, przyjeżdżajcie, dom jest otwarty, bierzcie, kogo chcecie". Nie wyobrażam sobie, żeby postąpić inaczej - przekazał 59-latek.

Cezary Pazura zaapelował też o pomoc osobom z Ukrainy. Jak dodał, dobro wraca, zatem powinniśmy teraz pomagać, a kiedyś Ukraińcy się za to odwdzięczą.