18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Przekona Polaków?

Pazura namawia do szczepień. Ruszyła rządowa kampania

12.01.2021  17:12
Cezary Pazura zachęca do szczepień
Cezary Pazura zachęca do szczepień Fot: Adam STASKIEWICZ/East News

Kancelaria Premiera opublikowała nowy spot, zachęcający Polaków do szczepień przeciw COVID-19. Bohaterem krótkiego klipu został Cezary Pazura. Aktor ogłosił w materiale, że "szczepienie to nie tylko Twoja sprawa", ale również kwestia odpowiedzialności za innych.

Rządowa kampania szczepionkowa #SzczepimySię trwa od ponad dwóch tygodni. Szczepienia promuje wielu celebrytów, wśród których znalazł się znany aktor i komik Cezary Pazura.

Celebryta wystąpił w najnowszym klipie Kancelarii Premiera, opublikowanym w serwisie YouTube. Pazura podczas wygłoszonej przemowy informuje, że szczepienia to nie tylko prywatna sprawa, ale również sprawa życia i zdrowia innych osób. Niestety komentowanie lub reagowanie na film promocyjny zostało zablokowane przez administratora kanału.

W ramach rządowej kampanii informacyjnej na ulicach wielu miast pojawiły się billboardy promujące szczepienia. Do akcji dołączyli także polscy sportowcy.

Kampania trwa, a szczepionek nie ma

Eksperci zarzucają rządowi ślimacze tempo szczepień. Mimo trwającej kampanii informacyjnej, jak na razie nikt spoza grupy zero nie może legalnie przyjąć szczepionki. Do niedzieli w kraju zaszczepiono około 200 tysięcy Polaków.

Od 19 stycznia ruszą szczepienia dla seniorów. Nie wiadomo kiedy preparat będą mogły przyjąć osoby spoza grupy ryzyka. Rząd wróży, że na pewno w tym roku, lecz matematyczne wyliczenia są bezlitosne. Według prognoz niektórzy mogą czekać nawet kilka lat.

logo Tu się dzieje