18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Poważne problemy

Ciężka choroba Katarzyny Dowbor. Konieczna była operacja

22.01.2022  21:01
Katarzyna Dowbor jest ciężko chora.
Katarzyna Dowbor jest ciężko chora. Fot: Paweł Wodzyński/East News

Katarzyna Dowbor jest uwielbianą gwiazdą telewizji Polsat. Znają ją chyba wszyscy w kraju, ale nie każdy wie, że zmaga się ona z poważnymi problemami zdrowotnymi. Prezenterka musiała mierzyć się z prawdziwym dramatem.

Katarzyna Dowbor od lat pozostaje jedną z najbardziej rozpoznawalnych gwiazd telewizji Polsat. Niestety, mało kto wie, że rudowłosa, charyzmatyczna piękność ma prywatnie bardzo duże problemy zdrowotne, którym od lat dzielnie stawia czoła. 

Katarzyna Dowbor trzy lata temu przeszła poważną operację. Dziennikarka opublikowała wówczas na swoim profilu na Instagramie zdjęcie ze szpitala i poinformowała, że jest już po zabiegu. Wszystko poszło zgodnie z planem i gwiazda szybko do siebie wróciła, ale jednak jej stan zdrowia i fakt, że jest bardzo zapracowana wciąż niepokoją lekarzy.

Katarzyna Dowbor jest ciężko chora

Katarzyna Dowbor musiała zdecydować się na usunięcie bardzo ważnego organu, żeby jej ciało było w stanie wciąż działać na najwyższych obrotach. Dziennikarka od 7 lat walczy z chorobą Gravesa-Basedowa i to w związku z tą dolegliwością przeszła operację usunięcia tarczycy.

Biorę mniejszą dawkę leku podstawowego, organizm powoli się do tego przyzwyczaja. Jeżeli jest szansa na lepsze życie, to warto się leczyć. Ponieważ do końca życia muszę brać lek, który zastępuje tarczycę, chodzę do lekarza raz na dwa, trzy miesiące na kontrolę. Na razie mam dobre wyniki badań

– mówiła Faktowi dziennikarka po roku od operacji.

Katarzyna Dowbor zdecydowała się na usunięcie tarczycy głównie z uwagi na objawy, które dawało jej posiadanie tego organu w połączeniu z chorobą. Dziennikarka zmagała się m.in. z osłabieniem, kołataniem serca, a także wytrzeszczem jednego oka, które bardzo przeszkadzało jej w pracy na wizji.

Potem był taki etap, że musiałam brać sterydy, po których moja twarz wyglądała bardzo źle, robiła się duża, księżycowa. Na szczęście, mieliśmy wtedy przerwę w zdjęciach

– zdradziła Dowbor w rozmowie z Plejadą.

Mamy nadzieję, że po zabiegu jej komfort życia raz na zawsze się poprawi i wciąż będzie nas mogła radować swoją obecnością na antenie telewizji Polsat.