18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

A kysz, potworze!

Koniec Sousy. Decyzja PZPN

29.12.2021  21:34
PZPN Sousie nie popuści. Decyzja zapadła
PZPN Sousie nie popuści. Decyzja zapadła Fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Paulo Sousa oficjalnie skończony w Polsce. Zarząd PZPN jednogłośnie podjął decyzję, że kontrakt z niecnym Portugalczykiem zostaje rozwiązany. Działacze oczekują, że były trener zapłaci piłkarskiej centrali ogromne odszkodowanie.

Koniec plotek, domysłów i spekulacji. Prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Cezary Kulesza oficjalnie na Twitterze potwierdził, że PZPN rozwiązuje kontrakt z Paulo Sousą. Decyzja zapadła w zarządzie jednogłośnie podczas popołudniowego spotkania. Jak zwracają uwagę zagraniczni dziennikarze, Polacy powinni teraz wysłać do zdradzieckiego selekcjonera dokumenty potwierdzające rozwiązanie umowy, by mógł zacząć pracę w klubie Flamengo.

Co dalej z Sousą? Decyzja PZPN

Przypominamy, że jak mówił Kulesza, Sousa chciał początkowo rozwiązać kontrakt  za porozumieniem stron. Spotkało się to ze stanowczą odmową ze strony PZPN. Kulesza nazwał zachowanie Portugalczyka "skrajnie nieodpowiedzialnym, niezgodnym z wcześniejszymi deklaracjami trenera".

O tym, że Sousa zapłaci odszkodowanie PZPN mówiło się już wczoraj. Nieoficjalnie podano, że ma być to 300 000 euro. Wiadomo również, że kontrakt Sousy miał obowiązywać do marcowych baraży o awans do mistrzostw świata, z opcją przedłużenia w przypadku zakwalifikowania się na mundial.

Jako Zarząd PZPN podjęliśmy jednogłośną decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Paulo Sousą. W ramach porozumienia były selekcjoner zapłaci PZPN odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami federacji – napisał Cezary Kulesza na Twitterze.

Nie wiadomo kto zastąpi Paulo Sousę, a decyzja w tej sprawie ma zapaść tuż no Nowym Roku.