Zagrożona gwiazda

Cukier śmierci wycofany ze sklepów. Wieniawa padłaby na miejscu

12.02.2020  18:41
Cukier śmierci wycofany ze sklepów. Wieniawa padłaby na miejscu
Cukier śmierci wycofany ze sklepów. Wieniawa padłaby na miejscu Fot: Artur Zawadzki/REPORTER

Julia Wieniawa mogłaby nie przeżyć spotkania z tym cukrem. Z powodu pewnych (szczególnie istotnych dla celebrytki) nieprawidłowości - został on wycofany ze sklepów.

Julia Wieniawa jest teraz gwiazdą z najwyższej półki w naszym kraju. Świadczy o tym chociażby fakt, że za występ w Tańcu z Gwiazdami dostała kosmicznie wysoką stawkę.

Lata wyginania się na ananasie, dbania o kontrakty reklamowe i ekstatycznego pląsania na Instagramie najwyraźniej się opłaciły i doprowadziły Julkę do celu. Niestety, sukces nie oznacza, że może czuć się zupełnie bezpiecznie.

Zagrożenia czyhają na nas wszystkich dosłownie na każdym kroku. W przypadku Wieniawy, ogromne niebezpieczeństwo groziło jej ze strony... cukru kokosowego. 

Julia Wieniawa zagrożona inwazją glutenu z cukru

Cukier kokosowy importowany z Holandii przez Intenson Europe sp. z o.o. został wycofany z obiegu. Wszystko dlatego, że w trakcie kontrolnego badania stwierdzono obecność glutenu powyżej 80 mg/kg, który nie został zadeklarowany na opakowaniu produktu. 

Gluten jest niebezpieczny dla osób chorujących na celiakię. Jednakże przez zdemonizowanie go i ogólną panikę - gluten ze swojej diety masowo wykluczają osoby, które wcale robić tego nie muszą.

Wśród nich najpewniej jest Julia Wieniawa. Dziewczyna unika glutenu jak ognia, ale zdarzało jej się zjeść jego solidną dawkę, ryzykując życiem. Gdyby chorowała na celiakię, zapewne nie chciałaby ryzykować tragicznego samopoczucia dla chwili przyjemności.

Wyobrażacie sobie, jaka byłaby afera, gdyby Wieniawę spotkała nieświadoma konsumpcja cukru z glutenem? Instagram by zapłonął. 

Przeczytaj więcej
Komentarze