18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

nie jest dziennikarką

Co studiowała Holecka? To dlatego nie wie, że powinna być BEZSTRONNA

08.01.2022  17:22
Jakie wykształcenie ma Danuta Holecka?
Jakie wykształcenie ma Danuta Holecka? Fot: Wojciech Olkuśnik/East News

Danuta Holecka to twarz TVP, ale nigdy nie zdobyła zawodu dziennikarki. Do telewizji trafiła przez łut szczęścia. Jakie zaś ma wykształcenie? Oj... z pewnością studia pomogły jej dojść tu, gdzie jest teraz.

Danuta Holecka nie skończyła studiów dziennikarskich ani żadnego pokrewnego kierunku. Daleko jej do humanistki, nigdy nawet nie liznęła wiedzy z zakresu mediów... W młodości studiowała za to coś, co pomogło jej mocno w późniejszym życiu. Dzięki zdobytej wiedzy, wiedziała JAK SIĘ ZAKRĘCIĆ.

Jakie wykształcenie ma Danuta Holecka?

Prawda jest taka, że mało który dziennikarz ma wykształcenie dziennikarskie. Ważne są raczej umiejętności i wiedza o świecie, niż sam dyplom. Aby być prezenterem lub prezenterką nie trzeba nawet wysilać się i choćby zetknąć ze studiami humanistycznymi. Wystarczy "to coś", błysk w oku, dobra dykcja i odrobina szczęścia.

Na to narzekać nie mogła z pewnością Danuta Holecka, która jako młodziutka jeszcze dziewczyna wybierała kierunek studiów tylko pod względem... pewnego zarobku w przyszłości. Tak dostała się na jedną z najważniejszych uczelni ekonomicznych w Polsce - do Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Skończyła ekonomię.

Holecka nie jest dziennikarką

Jak jednak dostała się do telewizji? Jak to możliwe, że dziś jest twarzą topornej propagandy PIS, głoszonej w Telewizji Polskiej? W 1993 roku wzięła udział w konkursie prezenterskim, który zresztą wygrała. Już chwilę później rozpoczęła przygodę z TVP, z którą związana jest do dzisiaj.

Przez lata stawała się coraz bardziej rozpoznawalna, nadal nie ma jednak podstaw. Biedaczka przez blisko 30 lat pracy w telewizji nie dowiedziała się i nie nauczyła, jak... być bezstronną i rzetelną. A to psikus. 

Czytaj także