18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

DRAMAT CÓRKI TYSZKIEWICZ

Ma dwie wille, chce mieszkać w mieszkaniu socjalnym

15.02.2022  14:08
Beata Tyszkiewicz stawia przed córką kłody?
Beata Tyszkiewicz stawia przed córką kłody? Fot: TRICOLORS/East News

Dramat goni dramat w życiu Beaty Tyszkiewicz i jej córki Karoliny Wajdy. Ta druga oburzona nie może zrozumieć, czemu miasto odmawia jej mieszkania w lokum socjalnym, gdy ma trzy inne nieruchomości.

Córka Beaty Tyszkiewicz nie może przeboleć decyzji Urzędu Miasta Warszawy, który odmówił jej zamieszkania w mieszkaniu socjalnym zajmowanym przez matkę. Beata Tyszkiewicz w komunalnym lokum mieszka od urodzenia i choć dawno już stać ją było na własne M2,34... czy nawet dom, nigdy się z niego nie wyprowadziła i wyprowadzić nie zamierzała.

Raz tylko, w 2019 roku wielka gwiazda chciała wykupić mieszkanie od miasta na własność, okazało się jednak, że to niemożliwe. Urząd zablokował najemcom możliwość wykupowania kwater ze względu na liczne przekręty.

Córka Tyszkiewicz chce mieszkać w mieszkaniu socjalnym. Ma liczne nieruchomości

W ostatnim czasie Beata Tyszkiewicz zaczęła niedomagać, nie ma już tyle sił co dawniej, choruje i potrzebuje stałej opiekł. Mieszkająca w dworku po ojcu (Andrzeju Wajdzie) córka celebrytki codziennie dojeżdża do niej z podwarszawskiej miejscowości Głuchy. To jednak dość męczące, wymyśliły więc wraz z mamą, że wprowadzi się do rodzicielki.

Aby tak uczynić, Beata Tyszkiewicz złożyła w urzędzie stosowne pismo i dostała odpowiedź odmowną. Urzędnicy orzekli - gdy ktoś posiada własną nieruchomość w mieście, nie może zajmować mieszkania socjalnego. Zdawałoby się, że to zasada oczywista,  ale nie da Karoliny Wajdy.

Chcemy razem mieszkać, ale Zarząd Dzielnicy Śródmieścia odmówił mamie, która wystąpiła jako osoba mieszkająca w mieszkaniu komunalnym, o zgodę na to, bym mogła z nią zamieszkać. Powołując się na art. 688/2 kodeksu cywilnego oraz § 26 uchwały Nr XXIII/669/2019 Rady Miasta Warszawy. Chodziło nam tylko o możliwość zamieszkania razem, co ułatwiłoby nam codzienne życie. Nie spodziewałam się, szczerze mówiąc, tej odmowy. Mieszkałam w nim z mamą od drugiego roku życia do pełnoletności. Jest to dla mnie niezrozumiała interpretacja nieistniejących przepisów

- skarży się Karolina Wajda w rozmowie z "Faktem".

Sytuacja patowa?

Karolina Wajda ma w Warszawie mieszkanie na starówce i przedwojenną willę na Żoliborzu. Ponadto jest w posiadaniu wspomnianego już zabytkowego dworku pod Wyszkowem, gdzie mieszka na co dzień. Dlaczego wraz z mamą nie zakwateruje się w jednej z licznych posiadłości, tylko zależy jej na wkroczeniu do mieszkania komunalnego?

Jako powód podaje przywiązanie matki do mieszkania, w którym ta mieszka od urodzenia. Beata Tyszkiewicz ani myśli go opuszczać. A co dopiero, gdyby miała wyprowadzić się ze stolicy!