18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Kościół się wyludnia

Dawid Podsiadło chce dokonać APOSTAZJI! „Poprosiłbym”

25.10.2022  13:16
Dawid Podsiadło chce dokonać apostazji
Dawid Podsiadło chce dokonać apostazji Fot: Artur Szczepański/REPORTER

W podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego na Onet Audio Dawid Podsiadło opowiedział o tym, że chciałby dokonać apostazji, czyli odejść definitywnie z Kościoła Katolickiego. Muzyk już zaczął nad tym pracować.

Podczas rozmowy w podcaście „WojewódzkiKędzierski” Dawid Podsiadło opowiadał o swojej muzyce. Prowadzący poruszyli temat kontrowersyjnego tekstu piosenki „Post”. Podsiadło powiedział, że utwór jest reakcją na „głęboko umoralniające postawy prezentowane przez różne osoby, które na co dzień same mają spore braki w moralności”.

Dawid Podsiadło dokona apostazji

W podcaście muzyk opowiedział, że chciałby dokonać apostazji. To wynik jego niechęci do kleru.

Mam problem z instytucją, a nie z wiarą. Wszyscy widzimy kolejne mnożące się przypadki pedofilii, wtrącanie się w sprawy polityczne, światopoglądowe. Nie piętnuję wiary, tylko hipokryzję

- powiedział Dawid Podsiadło.

Opisał też, na jakim etapie apostazji jest obecnie:

Udało mi się zdobyć akt chrztu, jak będę w rodzinnych stronach i wygospodaruję na to czas, to poprosiłbym o tę apostazję. Nie chcę zaburzać statystyk i korzystać z przywilejów organizacji, z którą niewiele mnie łączy

- wyjaśniał.

Co to jest apostazja?

Apostazja jest oficjalną rezygnacją z wiary. Osoba, która jej dokonała zwolniona jest z podatku kościelnego, jeśli takowy w danym kraju obowiązuje (np. w Niemczech). Apostata przestaje być członkiem wspólnoty Kościoła, do której na ogół został wprowadzony nieświadomie i wbrew woli, gdy był niemowlęciem podczas chrztu. Sama informacja o chrzcie nie jest usuwana i „przed Bogiem” osoba po chrzcie jest „katolikiem”, lecz dla osoby niewierzącej nie ma to żadnego znaczenia, bo idea Boga, według wierzenia katolickiego, nie jest dla niej w ogóle rzeczywista. Natomiast jest to dobra wiadomość dla osób wierzących, którzy chcą jedynie zerwać więzy z instytucją Kościoła.

Dziękujemy za przeczytanie artykułu do końca. Bądź na bieżąco! Polub naszą stronę na Facebooku.

Czytaj także