18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Koniec kariery?

Gardias ma powikłania po COVID-19

Wojciech Kozicki
25.11.2020  12:46
Dorota Gardias i powikłania po COVID-19
Dorota Gardias i powikłania po COVID-19 Fot: VIPHOTO/East News

Dorota Gardias, czyli gwiazda TVN, przeszła COVID-19 dość ciężko, trafiła do szpitala. Jest już zdrowa, ale okazuje się, że w jej życie uderzyły powikłania po koronawirusie. Czy będą przeszkadzać jej w dalszej karierze?

Gdy Dorota Gardias w październiku ogłosiła, że przeszła COVID-19, cała Polska wstrzymała oddech. Okazało się, ż prezenterka TVN trafiła do szpitala, gdzie leżała pod tlenem. Dementowała jednak plotki, że ratowano ją respiratorem. Okazuje się, że chociaż pokonała SARS-CoV-2, to wciąż ma problemy ze zdrowiem.

Dorota Gardias i koronawirus - ma powikłania

Gardias za pośrednictwem mediów społecznościowych informowała, że przez kilka dni miała takie objawy COVID-19  jak gorączka, ból mięśni (głównie plecy), oczu, głowy, lekki kaszel. Później nastąpiła utrata węchu i smaku, ból w płucach, problemy z oddychaniem i konieczna była hospitalizacja.

Wiadomo, że po COVID-19 mogą pojawił się powikłania, o czym przekonała się właśnie Dorota Gardias. Dopadła ją „mgła covidowa”.

Węch i smak mi już dawno wróciły. Pozostał tylko ból głowy i tzw. mgła covidowa, czyli kłopoty z pamięcią - zdradziła prezenterka TVN. (radiozet.pl)

Koronawirus i mgła mózgowa

Poradnik Zdrowie pisze, że po koronawirusie może wystąpić „mgła mózgowa”, czyli zbiór charakterystycznych objawów, związanych z zaburzeniami organizacji i interpretacji wrażeń zmysłowych, czyli utrudnioną percepcją. Ozdrowieńcy, którzy pokonali COVID-19, skarżą się na takie powikłania po koronawirusie takie jak np. zadyszka, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia snu i trudności z koncentracją. Naukowcy uspokajają jednak, że nie oznacza to trwałego uszkodzenia mózgu przez chorobę. 

Czytaj także
Przeczytaj więcej