18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Inflacja ją dobiła

Dramat Elżbiety Zapendowskiej. Głodowa emerytura 75-latki

09.06.2022  21:36
Głodowa emerytura Elżbiety Zapendowskiej
Głodowa emerytura Elżbiety Zapendowskiej Fot: Bartosz KRUPA/East News

Elżbieta Zapendowska jest jedną z najbardziej znanych specjalistek zajmujących się emisją głosem. Niestety, jej ogromne doświadczenie nie idzie w parze z wysokością zarobków. 75-latka ujawniła, jaką emeryturę otrzymuje.

Elżbieta Zapendowska od lat zajmuje się emisją głosu, trenując największe gwiazdy polskiej sceny muzycznej. Jednak największą popularność przyniósł jej udział w programach "Idol" oraz "Must Be The Music". Fani cenią ją za niezwykłą szczerość i poczucie humoru.

Inflacja uderzyła w Zapendowską

Okazuje się, że kariera w show-biznesie nie przełożyła się na wysokość jej emerytury. 75-latka odczuwa inflację równie dotkliwie co większość Polaków. Jak ujawniła w rozmowie z Plotkiem, jej świadczenie wynosi zaledwie 1300 złotych.

Myślę, że jak każdego dotknęła mnie inflacja. Ja mam bardzo wysoką emeryturę. 1300 zł. Rzeczywiście nie wiem, co robić z kasą - mówiła przed kamerą.

Zapendowska prowadzi także zajęcia z wokalistami, którym pomaga w poprawieniu ich warsztatu. Tam jednak również kokosów nie zarabia.

Mam takie dwie grupy ludzi, z którymi pracuję na co dzień. Uczestniczę w warsztatach, które mają swoje stawki. Uczestniczę w różnych konkursach. Zarabiam poza emeryturą, bo inaczej już by mnie nie było. Może to zaskoczy wszystkich, ale w Domu Kultury dostaję 100 zł za godzinę. To jest stawka śmieszna - stwierdziła.

Jakiś czas temu na głodowe emerytury skarżyli się także Maryla Rodowicz, Tomasz Stockinger czy Krzysztof Cugowski. Zaskakująco niskie świadczenie wyliczono też Katarzynie Skrzyneckiej, której przysługuje 35 złotych miesięcznie.