18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Smutna historia

Druzgocące wspomnienia Agnieszki Kotulanki. Niewiele brakowało

26.07.2022  16:28
Agnieszka Kotulanka mogła wrócić do Klanu
Agnieszka Kotulanka mogła wrócić do Klanu Fot: JACEK DOMINSKI/REPORTER

Agnieszka Kotulanka była niezmiernie lubianą aktorką, niestety, jej życie potoczyło się wyjątkowo przykro. Wspomnienie artystki do dziś ściska gardło. Serial "Klan" bez jej udziału zdecydowanie nie jest już tym samym.

Agnieszka Kotulanka zmarła zdecydowanie przedwcześnie. Aktorka przez długie lata walczyła z chorobą alkoholową, która mocno zniszczyła jej zdrowie i karierę. Artystka przestała się z tego powodu pojawiać m.in. na planie serialu "Klan". Z tej przyczyny Krystyna Lubicz została uśmiercona.

Okazuje się jednak, że ekipa filmowa do końca wierzyła w Agnieszkę Kotulankę. Gotowe były nawet scenariusze odcinków, w których Krystyna Lubicz wraca na łono rodziny. Gdyby tylko udało się aktorce stawić w pracy - wszystko mogłoby się potoczyć inaczej.

Agnieszka Kotulanka mogła wrócić do "Klanu"

Co szczególnie wyrywa fanom serce z piersi to fakt, że dzieci artystki zapewniają, że w ostatnim okresie swojego życia ich mama zaczynała wychodzić na prostą. Ostatecznie artystka zmarła po nagłym udarze mózgu. Lekarzom nie udało się jej uratować.

Cały czas chcieliśmy, żeby ona wróciła. Były pisane scenariusze, które później musieliśmy poprawiać. Jak ona zmarła, to już jej u nas w "Klanie" nie było

- opowiadała w rozmowie w programie „Mistrzowie drugiego planu” Beata Kwapisz, reżyserka serialu "Klan".

Walczyliśmy o postać, bo to Krystyna… świetna aktorka, Agnieszka była trudną osobą we współpracy i trudno jej było pomóc. Szło ku dobrem (...) To nie kwestia miesiąca. Znacznie dłużej staraliśmy się. Mam w swoich papierach scenariusze: "odcinek taki i taki, wersja bez Krystyny". Poprawiliśmy bardzo dużo tekstów pisanych na Krystynę. Wróciła, zagrała w kilku odcinkach i znowu nie…

- dodawała Kwapisz.

Agnieszka Kotulanka grała Krystynę Lubicz od 1997 roku. Była więc niezwykle ważnym filarem uwielbianej przez Polaków produkcji. W 2013 roku przestała pracować i całkowicie zniknęła z show-biznesu. Wszystkie starania zakończyły się definitywnie 20 lutego 2018 roku, kiedy śmierć zgasiła obiecujące życie artystki. 

Czytaj także