18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Mądra decyzja

Dziennikarka TVN zaszczepiła 13-letniego syna

09.06.2021  15:09
Dziennikarka TVN zaszczepiła syna
Dziennikarka TVN zaszczepiła syna Fot: PIOTR DZIURMAN/REPORTER

Szczepienia na Covid-19 wzbudzają w Polakach wielkie emocje. Jedni są ich stanowczymi zwolennikami, inni uciekają przed igłą w popłochu. W tej pierwszej grupie z całą pewnością znajduje się dziennikarka TVN, Joanna Racewicz, która właśnie zaszczepiła swojego 13-letniego syna.

Szczepienia na Covid-19 wzbudzają ogromne emocje, zwłaszcza kiedy idzie o poddawanie procedurze najmłodszych. W Polsce pojawiła się już rekomendacja odnośnie szczepienia starszych dzieci. W gronie rodziców, którzy natychmiast zdecydowali się zabrać dziecko do punktu szczepień - jest dziennikarka TVN, Joanna Racewicz.

Aż 1/3 Polaków zapewnia, że nie zamierza szczepić się w ogóle. To niestety może wywołać czwartą falę koronawirusa - dlatego reszta społeczeństwa z wielką ochotą rejestruje się do punktów szczepień. Teraz mogą to być już nawet najmłodsi obywatele Polski.

Dziennikarka TVN zaszczepiła swoje dziecko

Znana dziennikarka telewizji TVN, Joanna Racewicz postanowiła świecić przykładem i zaszczepiła już swojego 13-letniego syna Igora. Jego zdjęcie w trakcie procedury opublikowała nawet w swoich mediach społecznościowych. Wszystko dlatego, że bezpieczeństwo dziecka jest dla jego matki celem nadrzędnym.

8 czerwca 2021 roku. Dla nas jeden z ważniejszych dni. Chwila tuż przed i zaraz po szczepieniu. Uprzedzając pytania - nie, nie miałam wątpliwości. Nie mieliśmy. Tak, chciałam, żeby mój syn był bezpieczny, spokojny, nawet jeśli właściwa wersja powinna brzmieć ostrożniej: "bezpieczniejszy, bardziej spokojny". To dla nas ważne, żeby móc wyjechać i oddychać bez strachu o każdy krok i bliskość drugiego człowieka

- napisała Racewicz.

Dziennikarka postanowiła od razu odpowiedzieć na ewentualny hejt, który mógłby spaść na nią ze strony osób przeciwnych szczepieniom. Zrobiła to w sposób niezwykle wyważony i pełen osobistej klasy.

"Wierzę w skuteczność szczepień. Od zawsze. Dużo i często rozmawiam z lekarzami, których wiedzę i doświadczenie szanuję. Czytam badania, które poprzedziły zgodę na podanie Pfizera grupie wiekowej 12+. Wiem, że to dobry krok, dzielimy się nim z Wami i jesteśmy szczęśliwi, że Polska tak szybko zdecydowała się na ochronę młodych ludzi. Igor pozdrawia, czuje się wspaniale i czeka na drugą dawkę. Dziękuję. Bądźcie zdrowi i szczęśliwi. Będziemy wdzięczni, jeśli koronasceptycy, antyszczepionkowcy i wyznawcy teorii spiskowych pozostaną na swoich forach i portalach" - zakończyła odezwę.

Planeta.pl życzy dużo zdrowia!

Czytaj także