18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

gdzie jest monarchini?

ELŻBIETA II SKOŃCZYŁA 96 LAT! Z królową wszystko w porządku?

21.04.2022  10:19
Królowa Elżbieta II skończyła 96 lat
Królowa Elżbieta II skończyła 96 lat Fot: Joe Giddens/Press Association/East News

Najdłużej panująca monarchini Wielkiej Brytanii świętuje urodziny. Elżbieta II skończyła 96 lat. Ale wielkich obchodów tego dnia nie będzie.

Wielka Brytania świętuje - 21 kwietnia królowa Elżbieta II skończyła 96 lat. To jednak nie koniec powodów do radości. Już w czerwcu Brytyjczyków czeka wielki jubileusz - siedemdziesięciolecie panowania monarchini.

I choć urodziny królowej to dzień ważny, dziś mieszkańcy Wielkiej Brytanii nie mogą liczyć na świętowanie. Królowej nie ma, ważny dzień spędzi w odosobnieniu. Co się dzieje?

Królowa świętuje urodziny

Na oficjalnym koncie rodziny królewskiej na Instagramie pojawiło się w czwartek nowe zdjęcie królowej. Elżbieta II pozuje na nim z ukochanymi zwierzętami - końmi Bybeck Nightingale i Bybeck Katie. Ubrana jest w zielony płaszcz, na twarzy nie gości uśmiech (to akurat dość normalne).

Zdjęcie zrobione w zeszłym miesiącu na terenie zamku Windsor jest czwartym z serii fotografii opublikowanych przez Royal Windsor Horse Show, po zdjęciach z okazji Złotego Jubileuszu, Platynowego Jubileuszu i 90. urodzin Jej Królewskiej Mości

- czytamy w opisie fotografii.

Zdjęcie zostało wykonane kilka tygodni temu i przeczyć ma pogłoskom o złym stanie zdrowia królowej. Ale czy na pewno spełnia tę funkcję?

Królowa niedomaga?

Już od kilku tygodni mówi się o słabej kondycji królowej i poważnych problemach z poruszaniem się. Krążyły też plotki, że monarchini nalega na spotkanie ze zbuntowanym wnukiem - księciem Harrym - i jego rodziną, bo czuje, że mogą to być ich ostatnie chwile. Co ważne, w ostatnich dniach Harry z żoną i dziećmi pojawili się w Wielkiej Brytanii. 

Teraz, w dniu urodzin, królowa separuje się od obywateli i wyjechała na wieś. Urodziny spędzi w prywatnej posiadłości Sandringham we wschodniej Anglii, a jedynymi publicznymi obchodami ma być wykonany w ciągu dnia salut armatni. Tak skromne świętowanie nie powinno jednak podobno budzić niepokoju. Królowa chce spędzić dzień urodzin jak zawsze, w odosobnieniu, jedynie z najbliższymi. Oficjalne świętowanie przekłada - jak co roku - na czerwiec. A w tym roku połączy je z siedemdziesięcioleciem panowania.

Czytaj także