18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Chodzi o mega przebój!

Edyta Górniak: Celine Dion zabrała mi piosenkę

Wojciech Kozicki
15.06.2022  17:58
Celine Dion zabrała Edycie Górniak utwór "I surrender"?
Celine Dion zabrała Edycie Górniak utwór "I surrender"? Fot: ADAM JANKOWSKI/REPORTER/East News

Nie wiemy co Edyta Górniak ma większe – talent, wyobraźnię, czy ego? Momentami chyba zbyt ponosi ją kolory wiatr. Rozmawiała z kosmitami, straszyła globalnymi spiskami, a teraz twierdzi, że Celine Dion zabrała jej piosenkę „I Surrender”. Co prawda już nie musi nikomu tłumaczyć, że nie była Ewą, ale niektórzy w historię z kanadyjską gwiazdą mogą nie uwierzyć

Dlaczego Edyta Górniak nie zrobiła światowej kariery? Okazuje się, że mogła zaśpiewać mega hit „I surrender”. Ale moment, przecież to przebój Celine Dion! Skąd wziął się w jej ustach? Jastrząb Post przypomina, że Edyta Górniak podczas pobytu w USA współpracowała z międzynarodowymi i uznanymi producentami. W San Francisco nagrała wspomniany utwór, ale z jakiegoś powodu trafił do repertuaru mega gwiazdy z Kanady. Czyżby Polka za długo kręciła nosem i negocjowała za wiele zmian?

Celine Dion zabrała Górniak „I surrender”? Pieśniarka wyjaśnia

Edyta Górniak nagrała cover „I surrender” zatytułowany „List” z płyty „E.K.G.”? A może to już plagiat? Polska diwa podkreśla, że jest dumna z tego utworu.

To jest taka historia, ludzie, że ja naprawdę napiszę książkę. Wszystkie wątki, elementy tej historii są niezwykłe, bo ona zatacza koło. Bardzo się cieszę, że ludzie tak pokochali ten utwór. Pamiętam, że jak nagraliśmy ten utwór do widowiska muzycznego „Dekalog”, to bardzo się ucieszyłam, bo to moje nowe pokolenie fanów nie znało tego utworu, odkryli ten utwór, myśleli, że to jest nowy. I to starsze pokolenie powiedziało, że to jest starszy utwór. To jest dla mnie piękne, że te utwory mają piękną merytoryczną wartość i się nie starzeją. Fajnie, że to nowe pokolenie zagląda do tych utworów tak jak do Pocahontas itd. – wyjaśniła Edyta Górniak. (Jastrząb Post)

Strata takiego hitu jednak zabolała. Górniak przyznała, że płakała, gdy kanadyjska gwiazda zabrała jej utwór. W końcu jednak Polka pogodziła się ze stratą i uznała stratę jako „uznanie swojej pracy twórczej”.

Został mi zabrany dla niej. Nawet zaśpiewała prawie tak samo jak ja. Wtedy to był szok. Pamiętam, że bardzo płakałam. Pamiętam, że Chris, który odpowiadał z moją drugą światową płytę, on miał bardzo mocne rozmowy z kompozytorami, z producentami. Jak już przegraliśmy, to przyszłam do biura i powiedział mi – „Pomyśl sobie tak: Po tobie mogła to zaśpiewać tylko Celin. On mi to odwrócił, że ja już nie byłam taka zrozpaczona. Troszeczkę mnie to ukoiło, że faktycznie był to wielki komplement, że dali to Celin”. – opowiedziała Górniak. (Jastrząb Post)

Celine Dion - I Surrender (Official Audio)

Edyta Górniak - List (Official video)

Edyta Górniak ma żal do Celin Dion, że ta zabrała jej utwór?