18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

żałuje za grzechy

Edyta Górniak chce ROZWODU KOŚCIELNEGO. Wstyd jej przed Bogiem

15.10.2020  21:45
Edyta Górniak chce wziąć rozwód kościelny
Edyta Górniak chce wziąć rozwód kościelny Fot: Wojciech OLSZANKA/East News

Edyta Górniak wstydzi się przed Bogiem? Czego? Nie życia w luksusie czy codziennych grzeszków, a braku rozwodu kościelnego z Dariuszem K. Piosenkarka chce unieważnić małżeństwo w kościele.

Polska diwa, uduchowiona i niezwykle wrażliwa wokalistka Edyta Górniak, która w ostatnich latach śpiewanie zamieniła na bycie celebrytką i wzniosłe wywody na Instagramie, chce raz na zawsze zamknąć w swym życiu rozdział pod tytułem Dariusz K. W 2005 roku piosenkarka wyszła za mąż muzyka, razem spłodzili syna Allana, a później się rozstali.

Małżeństwo zakończyło się tradycyjnym rozwodem świeckim, później nastąpił nie tylko koniec związku, ale całkowite odwrócenie się od siebie. W 2015 roku Dariusz K. wsiadł za kierownicę pod wpływem narkotyków i na pasach śmiertelnie potrącił kobietę. Sąd skazał go na 6 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna opuścił więzienie wcześniej - w 2020 roku.

Edyta Górniak chce wziąć rozwód kościelny

W międzyczasie Edyta Górniak okazała się wielce uduchowiona i oddana Bogu. W 2017 roku oznajmiła mediom, że stara się o unieważnienie małżeństwa, czyli tak zwany rozwód kościelny. Zaczęła nawet konsultacje z kościołem i gromadzenie dokumentów. Sprawy jednak nie pociągnęła.

Teraz wokalistka powraca do pomysłu. Ponoć straszliwie męczy ją myśl, że przed Bogiem ciągle jest żoną Dariusza K. Choć przysięgała miłość po grób i małżeństwo mimo wszelkich przeszkód, w zdrowiu, chorobie i nieszczęściach, ma nadzieję, że Bóg zwolni ją z tego obowiązku, a księża unieważnią sakrament.

Edyta Górniak ponownie zaczęła gromadzić dokumenty potrzebne do kościelnego unieważnienia małżeństwa. W decyzji wspiera ją zaprzyjaźniony ksiądz, który uważa, że zachowanie Dariusza K. daje przesłanki do "rozwodu" - podaje magazyn "Świat i ludzie".

Rozwód kościelny - to możliwe?

Choć powszechnie wiadomo, że unieważnienie małżeństwa graniczy z cudem, czasem się jednak udaje, i to w ekstremalnych przypadkach. Najgłośniejsze podobne rozwiązanie małżeństwa w ostatnim czasie to przypadek Jacka Kurskiego. Prezes TVP dostał rozwód kościelny po ponad dwudziestu latach pożycia z małżonką i spłodzeniu dwójki dzieci. Nie jest pewne jednak, czy odwołanie sakramentu nastąpiło do końca zgodnie z naukami i prawem kościelnym, czy raczej miało podłoże w znajomościach.

Rozwód kościelny udało się także uzyskać parze aktorów - Jackowi Borkowskimu i Elżbiecie Jasińskiej. Kobiecie bardzo zależało na unieważnieniu małżeństwa, jednak z formalnościami zmagała się wiele lat, W końcu jej były mąż wpadł na szalony pomysł - razem okłamali kościół, informując księży, że gwiazdor "Klanu" jest gejem.

Czytaj także
Przeczytaj więcej