18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

postradała głos i zmysły?

Edzia Górniak zadarła z niewłaściwymi ludźmi. "Trzeba ją ukarać"

10.11.2020  18:02
Edyta Górniak wyląduje w sądzie?
Edyta Górniak wyląduje w sądzie? Fot: TRICOLORS/East News

Edyta Górniak zszokowała Polskę, a teraz zawisło nad nią widmo srogiej kary. Celebrytka może trafić w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Wielka orędowniczka wolności, uduchowiona celebrytka, która wraz z głosem straciła umiejętność racjonalnego myślenia, gwiazdka już bardziej Instagrama, niż estrady - Edyta Górniak - ostro podpadła lekarzom, a nawet prawu.

Już jakiś czas temu pani Edyta zaczęła wspierać ruchy antyszczepionkowe i podważać naukowe doniesienia, a zamiast tego sama poczęła siać dezinformację. Zapewniała, że nigdy nie da się zaszczepić, a gdy Polskę opanowała pandemia koronawirusa, orzekła, że żadnej pandemii nie ma.

Edyta Górniak neguje pandemię koronawirusa

W ostatni weekend o celebrytce znów zrobiło się głośno. Edyta Górniak nagrała live na swoim Instagramie, w którym wygłosiła szereg teorii o koronawirusie, pandemii i sposobach na ustrzeżenie się z infekcji. Oto one:

  • Pandemii nie ma, jest plandemia, czyli wielki, międzynarodowy spisek
  • Bill Gates chce depopulizacji ludzkości
  • Maseczki to plastik, który podzielił ludzi, a my "wdychamy własne spaliny"
  • Aby uniknąć zakażenia jakimkolwiek wirusem, należy zażywać witaminę A i D oraz oregano
  • Szpitale wcale nie pękają w szwach, ludzie nie umierają na COVID-19. Świat kłamie, a w szpitalach leżą statyści

Dodała też po raz kolejny, że nigdy nie da się zaszczepić, nie pozwoli też na to swojemu synkowi Allanowi. Szybciej umrze lub ucieknie z kraju!

Trwająca aż trzy godziny relacja live Edyty Górniak wywołała szereg kontrowersji. Oburzeni są zwykli ludzie, oburzeni są celebryci. Wkurzeni, i to ostro, są lekarze, a jeden z nich żąda wyciągnięcia konsekwencji.

Edyta Górniak trafi za kratki?

Polscy politycy co raz podkreślają, że walczą z dezinformacją, a osoby, które rozprzestrzeniają teorie spiskowe, są niebezpieczne i należy je powstrzymać. Niebezpieczeństwo tłumaczą wielkim zagrożeniem - im więcej osób nie wierzy w pandemię, tym bardziej pandemia jest niebezpieczna.

Teraz ukarania Edyty Górniak, która publicznie ogłasza, że pandemia to spisek i przekonuje do swych teorii fanów, nawołuje prezes Naczelnej Izby Lekarskiej profesor Andrzej Matyja. Pan doktor jest bezwzględny i żąda od państwa natychmiastowej reakcji.

Musimy potępiać wręcz, i to powinno należeć do państwa, postawy nieodpowiedzialne. Jak ja słyszę od jednej publicznej osoby, że my w szpitalach przetrzymujemy statystów i że nie ma koronawirusa, to ta osoba pewnie swoją wiedzę ma z czasów starożytności. Warto byłoby ją czasami uaktualnić. W związku z tym, takie postawy negujące istnienie koronawirusa i z tym związane niebezpieczeństwa, powinny być ścigane wręcz. Ścigane - jako obowiązek państwa!

- powiedział profesor Matyja w TVN24.

Przeczytaj więcej
Komentarze