18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

widziała orła ostry cień?

Edyta Górniak wkracza do polityki! "Powinnam być głową państwa"

27.07.2020  14:23
Edyta Górniak wkracza do polityki
Edyta Górniak wkracza do polityki Fot: Edyta Górniak/Instagram

Kolejna gwiazda chce się mierzyć z polityką. Edyta Górniak fantazjuje o byciu głową państwa i zapowiada swój polityczny debiut.

Znana ze śpiewania, ale ostatnio bardziej z dziwnego uduchowienia i wybitnej wrażliwości Edyta Górniak ułożyła sobie plan na przyszłość. Na estradzie radzi sobie coraz gorzej, zostaje jej bycie celebrytką. Aby nie ograniczać się jednak do samego "bycia" i "pokazywania się", postanowiła zaangażować się w Politykę.

Edyta zajęła się tematami społecznymi już w czasie ostatniej kampanii prezydenckiej. Nie stanęła po stronie żadnego z kandydatów, ale jasno dała do zrozumienia, że poprze tego, który... pójdzie drogą antynaukowości i zabobonów. Okazała się zagorzałym antyszczepionkowcem, a swoje argumenty oparła na duchowości i Bogu.

Górniak prezydentem?

Teraz Edyta Górniak oficjalnie ogłosiła, że chce spróbować swoich sił w polityce. Udzieliła wywiadu Wirtualnej Polsce, w którym oznajmiła, że widziałaby siebie w roli głowy państwa.

Postanowiłam być głosem ogromnej klasy społecznej w Polsce. [...] Być może powinnam być głową państwa. Chyba nie chodzi o wiedzę, raczej może o dyplomację - orzekła.

Mimo tych zapowiedzi o prezydenturę jak na razie nie zamierza zabiegać (w sumie wybory dopiero co się odbyły...). Chce jednak napisać swój własny program i przedstawić go politykom. Ma jednocześnie oczywiście nadzieję, że ci podzielą jej wizję Polski.

Przygotowuję cały program, który będę chciała zgłosić. Będzie dotyczyć odświeżenia w podejściu do wielu aspektów. Polska zasługuje na takie odświeżenie w przemyśleniach, w podejściu, w edukacji, w przygotowaniu młodych ludzi do życia dzisiaj. Te systemy są według mnie przestarzałe i należałoby wprowadzić subtelne, ale bardzo istotne zmiany. Mogą się one okazać istotne na przestrzeni lat - zapowiedziała.

Co dokładnie miałoby się w programie znaleźć, tego niestety nie zdradziła. 

Przeczytaj więcej
Komentarze