18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Apel do maturzystów

Górniak wyjaśnia dlaczego matura jest zbędna

Wojciech Kozicki
06.05.2022  18:10
Polskie gwiazdy bez matury. Górniak tłumaczy dlaczego świadectwo maturalne nie jest potrzebne do szczęścia
Polskie gwiazdy bez matury. Górniak tłumaczy dlaczego świadectwo maturalne nie jest potrzebne do szczęścia Fot: VIPHOTO/East News

Polskie gwiazdy bez matury? Dają sobnie nieźle radę, a dla wielu z nich matura to bzdura. Przykładem jest Edyta Górniak. Co więcej, diwa wyjątkowo mocno niesiona ostatnio przez kolorowy wiatr, wyjaśniła fanom, dlaczego oblanie egzaminu maturalnego to nie żaden dramat.

Po tylu latach kariery Edyta Górniak nie musi chyba już nikomu tłumaczyć, że to nie ona była Ewą. Jednak jej wypowiedzi o rozmowach z kosmitami, teoriach spiskowych, szczepionkach i kosmicznych energiach przerastają profesorów i ekspertów. Pieśniarka wie dlaczego wilk tak wyje w księżycową noc, dlaczego ryś tak zęby szczery rad, a i pewnie mogłaby ujawnić dokąd nocą tupta jeż. Sądzicie, że taka ogromna „wiedza” wynika z mega wykształcenia i zrobionych doktoratów? A skądże! Górniak to przecież niedoszła abiturientka! Właśnie skomentowała odbywające się obecnie egzaminy maturalne i stwierdziła, że matura nie jest niezbędna do życia. Jako przykład podała swoją karierę, która udała się bez zdanej matury.

Edyta Górniak komentuje matury. Prowadzą do samobójstwa?

Edyta Górniak na Instagramie podczas przejażdżki samochodem stwierdziła, że skoro ona zrobiła karierę bez egzaminu dojrzałości, to każdemu może się to udać. Zaapelowała do maturzystów, by nie dali się zdominować presji i stereotypom. Ważniejsze niż świadectwo maturalne są "wybory, przyjaźnie i dobre uczynki".

Nie dajcie się zdominować presji, stresom i starym stereotypom. Chciałabym przypomnieć, że matura nie jest wyznacznikiem człowieczeństwa ani przygotowania do życia. Naszym największym kapitałem są ludzie i to, ile jesteśmy w stanie zostawić na świecie po sobie. Swoim życiem, swoimi wyborami, przyjaźniami, dobrymi uczynkami. To jest najważniejsze i nadrzędne – przemówiła Edyta Górniak na Insta. (Pudelek)

Nie oznacza to jednak, że wykształcenie 49-letniej Edyty Górniak jest zerowe. Gwiazda przecież po szkole podstawowej podjęła naukę w technikum ogrodniczo-pszczelarskim. Przerwała ją, będąc w trzeciej klasie.

Górniak przypomniała, że nie podchodziła do matury, bo pracowała wtedy w Nowym Jorku na Broadwayu i spełniała swoje marzenia.

Ja osobiście do matury nie podchodziłam, bo pracowałam w tym czasie w Nowym Jorku na Broadwayu i mogłam dzięki temu utrzymać rodziców i spełniać ich marzenia i oczekiwania, a także swoje ambicje. I, jak widzicie, przeszłam przez całe życie bez tego jednego egzaminu, wokół którego jest mnóstwo legend i przez który ludzie odbierają sobie życie – wyjaśniła Edyta Górniak. (Pudelek)

Edyta Gorniak - LIME (TeQuila-ila) [Official Music Video]

Edyta Górniak - One And One [Official Music Video]