18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Pogrzało ich?

Zakaz przytulania Polaków. Skandal przed meczem ze Szwecją

23.06.2021  15:25
Szwedzi nie mogą przytulić żadnego Polaka
Szwedzi nie mogą przytulić żadnego Polaka Fot: AP/Associated Press/East News

Selekcjoner Szwedów nałożył na swoich piłkarzy kontrowersyjny zakaz przed meczem z biało-czerwonymi. Po spotkaniu nie będą oni mogli... przytulać reprezentantów Polski.

Reprezentacja Szwecji może już świętować awans do 1/8 finału mistrzostw Europy, nie oznacza to jednak, że możemy liczyć na łatwy mecz. Nasi rywale z pewnością zechcą powalczyć o kolejną wygraną, gdyż dzięki niej mogą zdobyć 1. miejsce w grupie, które zapewni nieco słabszego rywala w kolejnym meczu. Przed biało-czerwonymi najważniejszy mecz Euro 2020.

Trener naszych rywali już teraz rozmyśla o kolejnych meczach Szwedów, przez co nałożył na swoją drużynę niezwykle kontrowersyjny zakaz. Jest to pierwszy przypadek wprowadzenia takich obostrzeń w jakiejkolwiek europejskiej reprezentacji.

Zakaz przytulania Polaków

Janne Andersson zabronił swoim piłkarzom przytulania się z biało-czerwonymi po zakończonym meczu. Rezygnacja z tego gestu ma uchronić przed ewentualnym zakażeniem koronawirusem, które pokrzyżowałoby plany w kolejnych meczach turnieju.

Rozmawiałem z piłkarzami kilka razy o takim rozwiązaniu, bo mieliśmy w przeszłości problemy z koronawirusem w reprezentacji. Zawodnicy rozumieją powagę sytuacji i zamierzają zastosować się do zaleceń - poinformował selekcjoner Szwecji na konferencji prasowej.

Mecz Polska - Szwecja zostanie rozegrany w środę o godzinie 18 na Gazprom Arenie w Sankt Petersburgu. Polacy do wyjścia z grupy potrzebują wygranej ze Szwedami.

Czytaj także
Przeczytaj więcej