18+

Ta strona zawiera treści przeznaczone tylko dla dorosłych jeżeli nie masz ukończonych 18 lat, nie powinieneś jej oglądać.

Copyright 2009-2019, Eurozet Sp. z o. o.

Brzozowskiego oświecilo

Usłyszał Ochmana i zrozumiał. "JA TAK ŚPIEWAĆ NIE POTRAFIĘ"

13.05.2022  12:13
Rafał Brzozowski zrozumiał swój problem?
Rafał Brzozowski zrozumiał swój problem? Fot: Tadeusz Wypych/REPORTER, Eurovision Song Contest

Rafał Brzozowski poczynił smutną refleksję po występie Krystiana Ochmana. Już wie, czemu jemu samemu nie poszło tak dobrze w konkursie.

Rafał Brzozowski został w 2021 roku wciśnięty do konkursu piosenki Eurowizja przez Jacka Kurskiego i - jak wszyscy przypuszczali - odniósł porażkę. Polak fałszował na scenie, piosenka była marna, więc i noty widzów oraz jurorów nie najlepsze. Skończyło się na tym, że nasz reprezentant odpadł w półfinale i tyle go widziano. Wcześniej przysporzył jednak Polakom wielu powodów do plotek i podśmiechujek.

W 2022 roku reprezentanta Polski wybrali widzowie i zdaje się, że trafili w dziesiątkę. Piosenka Krystiana Ochmana jeszcze przed półfinałami okrzyknięta została jedną z najlepszych w konkursie. W czwartek 12 maja wokalista pokazał, że dobry ma nie tylko repertuar, ale i głos oraz obycie sceniczne. Dał taki popis, że włosy na rękach stanęły ludziom dęba. Ludzie też stanęli - Krystian dostał owacje na stojąco, a później pewnym krokiem wszedł do finału.

Rafał Brzozowski ocenia Krystiana Ochmana

Jeszcze przed występem w półfinale, szanse Krystiana Ochmana na zwycięstwo oceniał wspomniany już Rafał Brzozowski. Wokalista orzekł, że piosenka jest dobra, głos jest dobry, ale pierwszego miejsca z tego nie będzie. Po półfinale Brzozowski ponownie zabrał głos. I przyszła do niego smutna refleksja.

Pan Rafał zrozumiał, jaką przewagę ma nad nim Krystian Ochman. To głos, jakiego nie powstydziliby się najlepsi w świecie wokaliści. Głos, którego jemu zabrakło. - Ja tak śpiewać nie potrafię - przyznałz rozbrajającą szczerością.

Technicznie on wchodzi w bardzo wysokie rejestry. Śpiewa falsetem. Ja tak śpiewać nie potrafię

- powiedział w TVP Rafał Brzozowski.

Wokalista twierdzi, że Krystian Ochman ma większe szanse na sukces nie tylko z uwagi na talent, ale też okoliczności. Jemu samemu gorzej poszło, bo... rok temu panowała pandemia.

Jego duża scena napędza i wszystko się udało w 100 proc. Gratuluję Krystianowi. To jest wielki honor. Wielka duma i spełnienie marzeń każdego artysty! U mnie sytuacja była inna, my byliśmy zamknięci w hotelu ze względu na pandemię

- tłumaczył ulubieniec Jacka Kurskiego w telewizji Jacka Kurskiego.

Rafał Brzozowski postanowił też po raz kolejny oszacować szanse Krystiana Ochmana na zwycięstwo w Eurowizji. Czy uda się wygrać? Wokalista liczy na to, ale po cichu. Ostrożnie daje Krystianowi miejsce w pierwszej piątce.